| Təvəllüdü | 02.07.1952 | |
1. “Kitabi-Dədə Qorqud”da zərf düzəldən şəkilçilər. “Elmi-mədəni tərəqqi və qadın” mövzusuna həsr olunmuş elmi konfransın materialları, Bakı, 2003, s. 65-68.
2. “Kitabi-Dədə Qorqud”un dilində mürəkkəb zərflər. Dünyada yeni inkişaf meylləri istiqamətində türk dünyası, Azərbaycan və Türkiyə beynəlxalq elmi-praktik simpozium. 28 may, Bakı, 2004, s. 208-209. 3. “Kitabi-Dədə Qorqud”un dilində əsil zərflər. Tədqiqlər-2, Azərbaycan MEA Nəsimi adına Dilçilik İnstitutu Bakı, Elm, 2004, s. 125-131. 4. Mühibbinin Divani və dili haqqında bəzi qeydlər. AMEA Nəsimi adına Dilçilik İnstitutu, Bakı, 2008, N1, s. 237-243. 5. Mühibbinin “Divani”də ismi frazeologizmlər. Filologiya məsələləri, Bakı, 2010, s. 197. 6. Mühibbinin “Divani”də feli frazeologizmlər. Filologiya məsələləri N6. Bakı, 2010, s. 181. 7. Firidun bə Köçərlinin pedaqoji fəaliyyəti və dili haqqında bəzi qeydlər. Humanitar Elmlər Seriyası Xəbərlər, Bakı, 2013, xüsusi buraxılış N1, s. 121-128. 8. Şeyx Səfi təzkirəsində dini-təsəvvüfi şəxs adları və onların kontekstual-üslubi xüsusiyyətləri. Bakı Universitetinin Xəbərləri N4, Bakı, 2013, s. 5-14. |
17 saylı məktəb (1969-1971) 7 saylı məktəb (1982-1994) Xəzər Universitəsi (1994-2000) Bakı Slavyan Universitəsi (2006-2008) |
| Əsas iş yeri və ünvanı | AMEA İ.Nəsimi adına Dilçilik İnstitutu, AZ1073, Bakı şəhəri, H.Cavid prospekti, 115 | |

| Дата рождения | 02.07.1952 | |
| Названия научных работ | 1. Аффиксы, образующие наречия в «Китаби-Деде Горгуд». Материалы научной конференции на тему «Научно-культурный прогресс и женщина», Баку, 2003, с. 65-68.
2. Сложные наречия в языке «Китаби-Деде Горгуд». Азербайджанско-турецкий международный научно-практический симпозиум на тему «Тюркский мир в контексте новых тенденций и направлений в мире». Баку, 28 мая, 2004, с. 208-209. 3. Исконные наречия в языке «Китаби-Деде Горгуд». Tədqiqlər-2. Институт Языкознания им. Насими НАНА, «Элм», Баку, 2004, с. 125-131. 4. «Диван» Мухибби и некоторые замечания о его языке. Институт Языкознания им. Насими НАНА, 2008, № 1, с. 237-243. 5. Именные фразеологизмы в «Диване» Мухибби. Вопросы филологии, Баку, 2010, с. 197. 6. Глагольные фразеологизмы в «Диване» Мухибби. Вопросы филологии, № 6. Баку, 2010, с. 181. 7. Некоторые замечания о педагогической деятельности и языке Фиридунбека Кочарли. Известия Академии наук, серия гуманитарных наук. Баку, 2013, специальный выпуск, № 1, с. 121-128. 8. Собственные имена религиозного содержания и их контекстуально-стилистические особенности в тезкире Фиридунбека Кочарли. Известия Бакинского Университета, № 4. Баку, 2013, с. 5-14. |
Средняя школа № 17 (1969-1971) Средняя школа № 7 (1982-1994) Университет Хазар (1994-2000) Бакинский Славянский Университет (2006-2008) |