| Təvəllüdü | 25.02.1961 | |
5505.02 07.01.2005 Arxeologiya Qoşqarçay və İncəçay hövzəsinin tarixi-arxeoloji tədqiqi (III – XVII əsrlər) |
115 15 |
| Müəlliflik şəhadətnamələrinin və patentlərin sayı | 6 | |
6 |
| Əsas elmi nailiyyətləri | Bərdədə aparılmış arxeoloji qazıntıların nəticələri orada 3000 illik şəhər mədəniyyətinin olduğunu sübuta yetirmişdir
Gəncədə aparılan arxeoloji qazıntılar nəticəsində Antik və İlk orta əsr şəhər yeri müəyyənləşdirilmişdir Salyanda aparılmış arxeoloji qazıntılar nəticəsində Muğan – Babazanlı abidəsinin 2800 illiyi müəyyənləşdirilmişdir |
| Pedaqoji fəaliyyəti | Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası – 1989-1994
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti – 1995-2004 Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu Sumqayıt filial – 2004-2014 |
Bölgələrdə muzeylərin tərtibatı Dövri mətbuatda, radio və televiziyada vaxtaşırı çıxışlar |
1. AMEA Rəyasət Heyətinin Fəxri fərmanı 2. Ali Hərbi Dənizçilik Akademiyasının Fəxri fərmanı 3. Bərdə rayon İcra Hakimiyyətinin Fəxri fərmanı 4. Salyan rayon İcra Hakimiyyətinin Fəxri fərmanı |

| Место рождения | Паселек Кызылхаджылы Геранбойского района | |
55.05 археология Историческое-археологическое исследование бассейнов Гошгарчай и Инджечай (III – XVII веках) |
115 15 |
| Количество авторских свидетельств и патентов | 6 | |
В результате археологических исследований в Барде было доказано о существовании 3000 летней городской культуры В результате археологических исследований в Гяндже было выяснено о существовании античных и раннесредневековых места города В результате археологических исследований в Сальяне было выяснено что возраст памятника Муган-Бабазанлы 2800 лет |
| Педагогическая деятельность | 1. Азербайджанская Государственная Нефтяная Академия – 1989-1994
2. Азербайджанский Государственный Педагогический Университет – 1995-2004 3. Азербайджанский Предподавательский Институт Филиал Сумгаит |
| Прочая деятельность | Представления музеев в регионах Частые выступления в издательстве и телерадиовещении |
1. Грамота Призидиума Верховного Совета НАНА 2. Грамота Высшей Военной Морской Академии 3. Грамота Исполнительного Комитета Бардинского района 4. Грамота Исполнительного Комитета Сальянского района |
| Основное место работы и адрес | Институт Археологии и Этнографии НАНА, AZ1073, г. Баку, Пр. Г.Джавида, 115 | |