Yunusov.Museyib@mail.ru
Doktorantların, dissertantların və magistrlərin fəaliyyətinin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin Elm və təhsil şöbəsi ilə əlaqələndirilməsi, institutun ali məktəblərlə əlaqəsinin təşkil edilməsi;
Magistratura, doktorantura və dissertantlıq yolu ilə yüksək ixtisaslı elmi və elmi-pedaqoji kadrların hazırlanması, onların elmi fəaliyyətinin və attestasiya nəticələrinin təhlilinin həyata keçirilməsi;
İmtahan sessiyalarının təşkili, test tapşırıqlarının hazırlanması, test bankının yaradılması, proqram təminatının təşkili, imtahan sessiyalarında imtahan verən doktorant, dissertant və magistrlərın imtahan nəticələrinin təhlili;
Magistrlərin tədris planında nəzərdə tutulan fənnlər üzrə məşğələlərdə iştirakının, magistr dissertasiyalarının hazırlanmasının və müdafiə olunmasının təşkili;
Monitorinqlərin aparılması və hesabatların hazırlanması, nüfuzlu elmi jurnal və məcmuələrdə doktorantların elmi tədqiqatlarının nəticələrinin çap olunmasına dəstək və tövsiyələrin verilməsi.

Электронный адрес Yunusov.Museyib@mail.ru
Установление связи между деятельностью докторантов, диссертантов и магистров с отделом Науки и образования Президиума Национальной Академии Наук Азербайджана, организация связи института с высшими заведениями;
Подготовка высококвалифицированных научных и научно-педагогических кадров посредством магистратуры, докторантуры и диссертантуры, анализ их деятельности и результатов аттестации;
Организация экзаменационных сессий, подготовка тестовых заданий, создание банка тестов, организация программного обеспечения, анализ результатов экзаменов магистров, докторантов и диссертантов, сдающих экзамен;
Организация участия магистров на занятиях по предусмотренным учебным планом предметам, а также организация подготовки и защиты их диссертаций;
Проведение мониторингов и подготовка отчетов, поддержка и рекомендации для публикаций результатов научных исследований докторантов в престижных научных журналах и сборниках.