AMEA prezidentinin sərəncamına uyğun olaraq, akademiyanın müvafiq elmi müəssisələrində 2020/2021-ci tədris ili üzrə magistrantların qış imtahan sessiyası keçirilir.
Müəyyən olunmuş qrafikə əsasən, 5 yanvar 2021-ci il tarixində Fizika, İdarəetmə Sistemləri, Riyaziyyat və Mexanika, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar, Botanika, Geologiya və Geofizika, Neft-Kimya Prosesləri, Aşqarlar Kimyası, Fəlsəfə və Sosiologiya, Tarix, İqtisadiyyat, Coğrafiya institutlarında və Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasında təhsil alan I və II kurs magistrantlardan onlayn formada imtahanlar qəbul olunub.
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin və müvafiq institutların Təhsil şöbələrinin əməkdaşlarının da iştirak etdiyi imtahanlar uğurla keçib.

In accordance with the order of the President of ANAS, the winter examination session of masters for the 2020/2021 academic year is held in the relevant scientific institutions of the academy.
According to the schedule, on January 5, 2021, in Physics, Control Systems, Mathematics and Mechanics, Molecular Biology and Biotechnology, Botany, Geology and Geophysics, Petrochemical Processes, Additive Chemistry, Philosophy and Sociology, History, Economics, Geography and online exams for first- and second-year masters studying at the Shamakhi Astrophysics Observatory.
The exams with the participation of the employees of the Department of Science and Education of the Presidium of ANAS and the Education Departments of the relevant institutes were successfully passed.
It should be noted that the winter exam session at the master's degree of ANAS will end on February 2 of this year.