Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının yeni tərkibi təsdiq edilib
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 15 may tarixli 167 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Nizamnaməsi”nin 5.3-cü bəndinə uyğun olaraq qərara alıram:
1. Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının aşağıdakı yeni tərkibi təsdiq edilsin:
Abdullayev Kamal Mehdi oğlu
Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri
Əliyeva Fərəh Şirməmməd qızı
Əliyeva Leyla İlham qızı
Əli-zadə Firəngiz Əli Ağa qızı
Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
Koiçiro Matsuura
Şarovski Aleksandr Yakovleviç
Vəlixanova Nailə Məmmədəli qızı
Zabelin Mixail Yuryeviç.
2. “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurası üzvlərinin təyin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 8 noyabr tarixli 657 nömrəli Sərəncamının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018, № 11, maddə 2313) 1-ci hissəsi ləğv edilsin.

Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии с пунктом 5.3 «Устава Бакинского международного центра мультикультурализма», утверждённого Указом Президента Азербайджанской Республики от 15 мая 2014 года номер 167, постановляю:
1.Утвердить следующий новый состав Попечительского совета Бакинского международного центра мультикультурализма:
Абдуллаев Кямал Мехти оглу
Абдулазиз бин Осман аль-Тувейджри
Алиева Фарах Ширмамед гызы
Алиева Лейла Ильхам гызы
Али-заде Франгиз Али Ага гызы
Габиббейли Иса Акбер оглу
Коитиро Мацуура
Шаровский Александр Яковлевич
Велиханова Наиля Мамедали гызы
Забелин Михаил Юрьевич.
2.Отменить часть 1 Распоряжения Президента Азербайджанской Республики «О назначении членов Попечительского совета Бакинского международного центра мультикультурализма» от 8 ноября 2018 года номер 657 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2018, № 11, статья 2313).