Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti, Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatı, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun birgə təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş minifutbol idman yarışının final mərhələsi baş tutub.
Bakı Dövlət Universitetinin idman meydançasında baş tutan final görüşündə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Azərbaycan Texniki Universitetinin komandaları qarşılaşıb. 2-1 hesabı ilə qalib gələn Azərbaycan Texniki Universitetinin komandası 1-ci yerin sahibi olub.
Bakı Dövlət Universitetinin komandası isə Bakı Biznes Universitetinin komandasını 7-1 hesabı ilə məğlub edərək üçüncü yerin sahibi olub.
Daha sonra təltifetmə mərasimi baş tutub.
Mərasimdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Hüseyn Əfəndiyev, YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru Vilayət Vəliyev, Bakı Dövlət Universitetinin prorektoru Fərda İmanov, XXI əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzinin müşahidə şurasının sədri Fərhad Qaraşov, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun müdiri İlham Səfərov, AMEA-nın Rəyasət Heyəti aparatının şöbə müdirləri, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorları, Həmkarlar Təşkilatlarının sədrləri, YAP Yasamal rayon təşkilatı, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin və Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsi Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun məsul əməkdaşları, Yasamal rayonunda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri və rayon ictimaiyyəti iştirak edib.

Состоялся финал чемпионата по мини-футболу, посвященного 8 Ноября – Дню Победы. Чемпионат проходил при совместной организации Исполнительной власти Ясамальского района, Ясамальской районной организации партии «Ени Азербайджан» и Сектора молодёжи и спорта Ясамальского района Управления молодёжи и спорта города Баку.
В финале на футбольной площадке Бакинского государственного университета встретились команды Национальной академии наук Азербайджана и Азербайджанского технического университета. Победив со счётом 2-1, команда Азербайджанского технического университета заняла первое место.
Команда Бакинского государственного университета победила команду Бакинского университета бизнеса со счётом 7-1 и заняла третье место.
Затем состоялась церемония награждения.
На церемонии приняли участие президент НАНА академик Иса Габиббейли, первый заместитель главы Исполнительной власти Ясамальского района Гусейн Эфендиев, председатель Ясамальской районной организации ПЕА Бахтияр Набиев, ректор Азербайджанского технического университета Вилаят Велиев, проректор Бакинского государственного университета Фарда Иманов, председатель Наблюдательного совета Международного центра образования и инноваций «XXI век» Фархад Гарашов, заведующий Сектором молодёжи и спорта Ясамальского района Управления молодёжи и спорта города Баку Ильхам Сафаров, заведующие отделами аппарата Президиума НАНА, директора и председатели профсоюзных организаций научных учреждений и организаций Академии наук, ответственные сотрудники Ясамальской районной организации ПЕА, Исполнительной власти Ясамальского района и Сектора молодёжи и спорта Ясамальского района Управления молодёжи и спорта города Баку, представители высших учебных заведений, расположенных в Ясамальском районе, и общественность Ясамальского района.