Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti, Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal rayon təşkilatı, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun birgə təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr - Zəfər Gününə həsr olunmuş minifutbol idman yarışının final mərhələsi baş tutub.
Bakı Dövlət Universitetinin idman meydançasında baş tutan final görüşündə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə Azərbaycan Texniki Universitetinin komandaları qarşılaşıb. 2-1 hesabı ilə qalib gələn Azərbaycan Texniki Universitetinin komandası 1-ci yerin sahibi olub.
Bakı Dövlət Universitetinin komandası isə Bakı Biznes Universitetinin komandasını 7-1 hesabı ilə məğlub edərək üçüncü yerin sahibi olub.
Daha sonra təltifetmə mərasimi baş tutub.
Mərasimdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Hüseyn Əfəndiyev, YAP Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev, Azərbaycan Texniki Universitetinin rektoru Vilayət Vəliyev, Bakı Dövlət Universitetinin prorektoru Fərda İmanov, XXI əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzinin müşahidə şurasının sədri Fərhad Qaraşov, Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsinin Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun müdiri İlham Səfərov, AMEA-nın Rəyasət Heyəti aparatının şöbə müdirləri, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorları, Həmkarlar Təşkilatlarının sədrləri, YAP Yasamal rayon təşkilatı, Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin və Bakı şəhər Gənclər və İdman İdarəsi Yasamal rayonu üzrə Gənclər və İdman sektorunun məsul əməkdaşları, Yasamal rayonunda yerləşən ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri və rayon ictimaiyyəti iştirak edib.

The final stage of a mini-football tournament dedicated to 8 November-Victory Day was held with the joint organization of the Yasamal district Executive Power, the New Azerbaijan Party (NAP) Yasamal district organization, and the Youth and Sports sector of the Yasamal district of the Baku city Youth and Sports Department.
The final match took place at the sports field of Baku State University, where teams from the Azerbaijan National Academy of Sciences and Azerbaijan Technical University faced off. The Azerbaijan Technical University team won 2-1 and took first place.
The Baku State University team defeated the Baku Business University team 7-1 and took third place.
Following the matches, an award ceremony was held.
The ceremony was attended by President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, First Deputy Head of the Yasamal district Executive Power, Huseyn Afandiyev, Chairman of the NAP Yasamal district organization, Bakhtiyar Nabiyev, Rector of Azerbaijan Technical University, Vilayat Valiyev, Vice-Rector of Baku State University, Ferda Imanov, Chairman of the Supervisory Board of the 21st Century International Education and Innovation Center, Farhad Garashov, Head of the Youth and Sports Sector of the Yasamal district of the Baku City Youth and Sports Department, Ilham Safarov, department heads of the Presidium administration of ANAS, directors of the scientific institutions and organizations of ANAS, chairpersons of trade unions, employees of the above mentioned institutions, representatives of higher education institutions located in Yasamal district, and others.