Noyabrın 2-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) ilə AMEA-nın Fizika İnstitutu arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
Bu məqsədlə təşkil olunan tədbirdə ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı rəhbərlik etdiyi müəssisənin fəaliyyət istiqamətləri, həmçinin universitetdə tədris olunan ixtisaslar barədə məlumat verib. "İki qurumun əməkdaşlığı elm və təhsilin inteqrasiyası istiqamətində mühüm addımdır" - deyən rektor əməkdaşlıq çərçivəsində müştərək tədqiqatların həyata keçiriləcəyini, qarşılıqlı kadr mübadiləsi aparılacağını, yerli və xarici elmi təşkilatlarla birgə layihələrin icra ediləcəyini diqqətə çatdırıb.
Sonra Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov ADNSU ilə əməkdaşlığın faydalı və səmərəli olacağına əminliyini ifadə edib.

The Institute of Physics of ANAS is to cooperate with Azerbaijan State Oil and Industry University
Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and Institute of Physics of ANAS signed an agreement on cooperation.
For this purpose ASOIU Director, Professor Mustafa Babanli informed about the activities of the company headed by him, about the specialties taught here. He noted that the cooperation of the two organizations is a continuation of the work carried out in the direction of integration of science and education. Collaboration will be conducted within the framework of cooperation, personnel exchange will be carried out, joint projects with local and foreign scientific organizations will be implemented.
Then director of the Institute of Physics, academician Nazim Mammadov expressed his confidence that important works will be carried out within the framework of cooperation.