Dekabrın 28-də keçirilən Akademiyanın Ümumi yığıncağında AMEA Rəyasət Heyətinin 11 nəfərdən ibarət yeni tərkibi təsdiq olunub.
Qərara əsasən, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, AMEA-nın birinci vitse-prezidentləri, akademiklər İsa Həbibbəyli, İbrahim Quliyev, AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər Tofiq Nağıyev, Dilqəm Tağıyev, Nərgiz Paşayeva, İradə Hüseynova, Rasim Əliquliyev, AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov, Naxçıvan Bölməsinin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev və Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyev Rəyasət Heyətinin tərkibinə daxil ediliblər.

28 декабря на Общем собрании академии был утвержден состоящий из 11 человек новый состав Президиума НАНА.
Согласно решению, в состав Президиума вошли президент НАНА академик Рамиз Мехтиев, первые вице-президенты НАНА академики Иса Габиббейли, Ибрагим Гулиев, вице-президенты НАНА академики Тофик Нагиев, Дилгам Тагиев, Наргиз Пашаева, Ирада Гусейнова, Расим Алгулиев, академик-секретарь НАНА, член-корреспондент НАНА Аминага Садыгов, председатель Нахчыванского отделения академик Исмаил Гаджиев и председатель Гянджинского отделения академик Фуад Алиев.