AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin 10 dekabr 2019-cu il tarixli sərəncamına əsasən ötən il üçün doktorantura və dissertanturaya qəbul elan edilib.
Fəlsəfə fənnindən qəbul imtahanı bu gün AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin təşkilatçılığı ilə Mərkəzi Elmi Kitabxanada baş tutub.
Elm və təhsil idarəsinin rəisi, i.e.ü.f.d. Fail Kazımov imtahan prosesi haqqında məlumat verib. O, AMEA rəhbərinin 31 yanvar 2020-ci il tarixli sərəncamı ilə Akademiyada fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya qəbul imtahanının keçirilməsini təşkil etmək məqsədilə yaradılmış komissiyanı iddiaçılara təqdim edib.

According to the decree of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev dated December 10, 2019, admission to the doctoral and dissertation programs for the past year is announced.
Today, an examination in philosophy was held at the Central Scientific Library with the organization of the Office of Science and Education of the ANAS Presidium apparatus.
The head of the Office of Science and Education, PhD in Economics, Fail Kazimov, informed about the exam. He presented to the applicants a commission created by order of the head of ANAS of January 31, 2020 to organize entrance examinations for doctoral studies at the Academy.