Birləşmiş Nüvə Tədqiqatları İnstitutu müsabiqə elan edir
Rusiya Federasiyasının Dubna şəhərində yerləşən Birləşmiş Nüvə Tədqiqatları İnstitutunun (BNTİ) direktoru, akademik Q.V.Trubnikovun BNTİ-də Azərbaycan Respublikasının səlahiyyətli nümayəndəsi, AMEA-nın Fizika İnstitutunun baş direktoru, akademik Arif Həşimova ünvanladığı məktubda V.İ.Veksler və A.M.Baldin adına Yüksək enerjilər fizikası laboratoriyasının vakant direktoru vəzifəsini tutmaq üçün müsabiqə elan edildiyi bildirilib.
Bu barədə 18-19 fevral 2021-ci il tarixlərində keçirilmiş BNTİ-nin Elmi şurasının 129-cu sessiyasında qərar qəbul edilib.
V.İ.Veksler və A.M.Baldin adına Yüksək enerjilər fizikası laboratoriyasının direktoru vəzifəsinə seçkilər BNTİ-nin Elmi şurasının 24-25 fevral 2022-ci il tarixlərində baş tutacaq 131-ci sessiyasında keçiriləcək.
Müsabiqədə iştirak edəcək namizədlər haqqında təqdimatlar 24 dekabr 2021-ci il tarixinədək qəbul edilir.

The Joint Institute for Nuclear Research is announcing a competition
In a letter addressed to the Director of the Joint Institute for Nuclear Research (JINR) in Dubna, Russia, Academician G.V.Trubnikov, Plenipotentiary Representative of the Republic of Azerbaijan in JINR, Director General of the Institute of Physics of ANAS, Academician Arif Hashimov, V.I.Wexler and A.M.Baldin a competition has been announced to fill the vacancy of director of the laboratory.
This was decided at the 129th session of the Scientific Council of the JINR, which was held on February 18-19, 2021.
Elections for the position of Director of the Laboratory of High Energy Physics named after V.I.Wexler and A.M.Baldin will be held at the 131st session of the Scientific Council of the JINR, which will be held on February 24-25, 2022.