Şəki Regional Elmi Mərkəzinin bir qrup əməkdaşı Fəxri fərmanla təltif olunub
Tədbiri ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov açaraq Elm Günü ilə əlaqədar 29 mart 2019-cu il tarixində Balakəndə keçirilməsi nəzərdə tutulan elmi-praktiki konfransla bağlı görülmüş işlər barədə danışıb.
Sonra ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü və elmi işçi Zərintac Şükürova Hindistanda İpəkçilik və Böcək Biotexnologiyaları üzrə Asiya-Sakit Okeanı VI Konqresində iştirakları ilə bağlı çıxış ediblər.
Bundan əlavə, iclasda mərkəzin elmi katibi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Abdurrahmanov ŞREM əməkdaşlarının impakt faktorlu jurnallarda məqalələrinin çap olunması, həmçinin şöbə müdiri Pakizə Zakirova "Nəsimi ili" elan edilməsi ilə əlaqədar tədbirlərin təşkilinə dair məlumat verib. Eyni zamanda ŞREM-in dissertantları - Yusif Rəhimov və Aygün İsmayılovanın hesabatları dinlənilib.

Состоялось очередное заседание Научного совета Шекинского регионального научного центра Национальной Академии Наук Азербайджана.
Открывший заседание заместитель директора, д.ф.п.б. Фархад Азизов отметил, что в связи с Днем науки, 29 марта 2019 года в Балакане будет проведена научно-практическая конференция. Он подробно рассказал о работах, проделанных в этом направлении.
Далее директор центра, д.ф.п.ф.м.н., доцент Юсиф Шукюрлю и научный сотрудник Заринтадж Шукюрова рассказали об участии в заседании 6-го Азиатско-Тихоокеанского конгресса по биотехнологии шелка и насекомых было проведено Международной комиссией Шелкового пути в Индии.
Ученый секретарь центра, д.ф.п.м. Вугар Абдурахманов рассказал о публикации статей в журналах с импакт-фактором, а также заведующая отделом Пакиза Закирова рассказала о работах в связи с «Годом Насими».
Совет принял соответствующие решения по вопросам повестки дня. В заключение группа сотрудников центра была награждена Почетными грамотами.