Şəki Regional Elmi Mərkəzinin bir qrup əməkdaşı Fəxri fərmanla təltif olunub
Tədbiri ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov açaraq Elm Günü ilə əlaqədar 29 mart 2019-cu il tarixində Balakəndə keçirilməsi nəzərdə tutulan elmi-praktiki konfransla bağlı görülmüş işlər barədə danışıb.
Sonra ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü və elmi işçi Zərintac Şükürova Hindistanda İpəkçilik və Böcək Biotexnologiyaları üzrə Asiya-Sakit Okeanı VI Konqresində iştirakları ilə bağlı çıxış ediblər.
Bundan əlavə, iclasda mərkəzin elmi katibi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Abdurrahmanov ŞREM əməkdaşlarının impakt faktorlu jurnallarda məqalələrinin çap olunması, həmçinin şöbə müdiri Pakizə Zakirova "Nəsimi ili" elan edilməsi ilə əlaqədar tədbirlərin təşkilinə dair məlumat verib. Eyni zamanda ŞREM-in dissertantları - Yusif Rəhimov və Aygün İsmayılovanın hesabatları dinlənilib.

Opened the meeting, Deputy Director, Ph.D. in Biology Farhad Azizov noted that, in connection with the “Day of Science” a scientific-practical conference will be hold on March 29, 2019 in Balakan. He informed on the work done in this direction.
Further, Director of the Center, PhD in Physics and Mathematics, Associate Professor Yusif Shukurlu scientific worker Zarintaj Shukurova spoke on participation in the VI Congress of Asian-Pacific Oceanic Silk and Insect Biotechnology in India.
Scientific secretary of the Center, PhD in Mathematics Vugar Abdurahmov spoke about the publication of articles in journals with impact factor, head of the Department Pakiza Zakirova told about the work devoted to the “Year of Nasimi”.
The Council adopted relevant decisions on the agenda items. In conclusion, a group of employees of the center was awarded Honorary Diplomas.