Bakıda keçirilən İnnovativ polimerlər üzrə Azərbaycan-İtaliya elmi seminarının iştirakçıları AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkına (YT Park) səfər edib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik Dilqəm Tağıyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinə İtaliya Milli Tədqiqatlar Şurasının Polimerlər, Kompozitlər və Biomateriallar İnstitutunun direktor əvəzi, professor Luigi Ambrosio, həmin institutun elmi işciləri Giovanna Buonocoren və Marino Lavorgna daxildirlər.
YT Parkın direktoru, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Nazim Şükürov qonaqları rəhbərlik etdiyi müəssisədə istehsal olunan məhsullarla yaxından tanış edib.
Azərbaycan-İtaliya elmi seminarının iştirakçıları Xəzər regionunda təkrarı olmayan, AMEA-nın Strateji Elmi Analitik Sınaq Mərkəzinə baş çəkib, müasir standartlara cavab verən laboratoriyalara baxış keçiriblər.
Kimya üzrə fəlsəfə doktoru Arzu Əlizadə və keyfiyyət üzrə menecer Kamal Yusifov onlara laboratoriya avadanlıqları, mərkəzin imkanları və göstərilən xidmətlər barədə ətraflı məlumat verib.
İtaliyalı nümayəndələr AMEA Təcrübə-Sənaye Zavodu və “Millers Oils Azərbaycan” şirkətinin istehsal sahələri ilə də yaxından tanış olublar.

The participants of the Azerbaijan - Italy scientific seminar on innovative polymers in Baku visited ANAS High Technologies Park.
The delegation led by a vice-president of ANAS, academician Dilgam Tagiyev includes, the director of the Institute for Polymers, Composites and Biomaterials of Italian National Research Council, Professor Luigi Ambrosio, employees of the same institute Giovanna Buonocoren and Marino Lavorgna.
Director of HT Park, PhD in economics Nazim Shukurov got acquainted with the products manufactured at the company.
Participants of the Azerbaijan - Italy scientific seminar visited the Scientific Research Analytical Test Center of the National Academy of Sciences of Azerbaijan.
Doctor of Chemistry Arzu Alizadeh and quality manager Kamal Yusifov gave detailed information on laboratory equipment, facilities and services provided.
The Italian representatives also got acquainted with the production plant of ANAS and the production areas of “Millers Oils Azerbaijan”.