Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi Qaydası”nı təsdiq edib.
Bununla bağlı Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Novruz Məmmədov Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 10 may tarixli, 214 nömrəli qərarını imzalayıb. Qərara əsasən “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Yüksək Texnologiyalar Parkının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 8 noyabr tarixli 2425 nömrəli Sərəncamının 8.8-ci bəndinin icrasını təmin etmək məqsədilə “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi Qaydası” təsdiqlənib. Bu Qayda dövlət qurumları tərəfindən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi ilə bağlı məsələləri tənzimləyir.

Утвержден порядок выдачи государственных заказов на продукцию, производимую в Парке высоких технологий НАНА
13.05.2019 09:19
Кабинет министров утвердил «Порядок выдачи государственных заказов на продукцию, производимую в Парке высоких технологий Национальной академии наук Азербайджана».
В связи с этим Премьер-министр Азербайджанской Республики Новруз Мамедов подписал Постановление Кабинета Министров № 109 от 10 мая 2019 года. В соответствии с Постановлением в целях обеспечения выполнения пункта 8.8 Распоряжения Президента № 2425 от 8 ноября 2016 года «О создании Парка высоких технологий Национальной академии наук Азербайджана (НАНА)» утвержден «Порядок выдачи государственных заказов на продукцию, производимую в Парке высоких технологий Национальной академии наук Азербайджана». Это правило регулирует вопросы, связанные с предоставлением государственных заказов на продукцию, производимую  в Парке высоких технологий Национальной академии наук Азербайджана.