Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi Qaydası”nı təsdiq edib.
Bununla bağlı Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Novruz Məmmədov Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 10 may tarixli, 214 nömrəli qərarını imzalayıb. Qərara əsasən “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Yüksək Texnologiyalar Parkının yaradılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 8 noyabr tarixli 2425 nömrəli Sərəncamının 8.8-ci bəndinin icrasını təmin etmək məqsədilə “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi Qaydası” təsdiqlənib. Bu Qayda dövlət qurumları tərəfindən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Yüksək Texnologiyalar Parkında istehsal olunan məhsullar üçün dövlət sifarişlərinin verilməsi ilə bağlı məsələləri tənzimləyir.

The procedure for issuing state orders for products of ANAS High Technologies Park has been approved
13.05.2019 09:19
The Cabinet of Ministers has approved the "Procedure for issuing state orders for products produced at the High Technologies Park of the Azerbaijan National Academy of Sciences".
In this regard, the Prime Minister of the Republic of Azerbaijan, Novruz Mammadov, signed the Resolution of the Cabinet of Ministers dated 10 May 2019, No. 219. In accordance with the Decision, in order to ensure fulfillment of Article 8.8 of the Decree NO 2425 dated November 8, 2016 of the President of the Republic of Azerbaijan "On Establishment of the High Technologies Park of the National Academy of Sciences of Azerbaijan (ANAS)", "Procedure for issuing state orders for products produced at the High Technologies Park of the Azerbaijan National Academy of Sciences" has been approved. This Rule regulates issues related to the provision of state orders for products produced by the High Tech Park of the National Academy of Sciences of Azerbaijan.