Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri Fəxri xiyabanda ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Dekabrın 12-də AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri və aparatın struktur bölmələrinin rəhbərləri, o cümlədən institut və təşkilatların nümayəndələri müasir müstəqil dövlətimizin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 16-cı ildönümü ilə əlaqədar Fəxri Xiyabana gələrək, ulu öndərin məzarını ziyarət ediblər.
Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri dahi lider Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin hörmət və ehtiramın ifadəsi olaraq ulu öndərin məzarı üzərinə gül dəstələri qoyub, onun ruhu qarşısında baş əyiblər.

Представители научного сообщества посетили могилу великого лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения
12 декабря члены Президиума НАНА, руководители структурных подразделений аппарата, в том числе  представители институтов и организаций академии в связи с  16-й годовщиной со дня кончины архитектора и основателя нашего современного независимого государства, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера Гейдара Алиева посетили его могилу в Аллее почетного захоронения.
Представители научного сообщества почтили память великого лидера Гейдара Алиева и возложили цветы к его могиле.