2020-ci il üçün Azərbaycan Respublikasının elm sahəsində Dövlət Mükafatının verilməsi haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
24.05.2020 13:17
Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
2020-ci il üçün elm sahəsində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatı “Materiyanın yeni kvant halı – antiferromaqnit topoloji izolyator: dizayn, əsas elektron xassələri və tətbiq perspektivləri” mövzusunda elmi məqalələr toplusuna görə aşağıdakı şəxslərə verilsin:

Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the provision of the State Prize of the Republic of Azerbaijan in the field of science for 2020
24.05.2020 13:17
Based on the proposal of the Commission of the Azerbaijan Republic on state bonuses in the field of science, technology, architecture, culture and literature and being guided by clause 32 of article 109 of the Constitution of the Azerbaijan Republic, I decide:
To provide the State Prize of the Republic of Azerbaijan in the field of science for 2020 for the collection of scientific articles on the topic “The new quantum state of matter - antiferromagnetic topological insulator: design, basic electronic characteristics and application prospects” to the following persons: