Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının bəzi məsələləri haqqında
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 119-cu maddəsinin səkkizinci abzasını rəhbər tutaraq, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təklifini nəzərə alaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır:
1. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Fəlsəfə İnstitutu “Fəlsəfə və Sosiologiya İnstitutu” adlandırılsın.
2. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2015-ci il 17 noyabr tarixli 363 nömrəli Qərarı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2015, № 11, maddə 1426; 2016, № 7, maddələr 1356, 1359; 2017, № 1, maddə 127) ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Strukturu”nda 2.29-cu bənd aşağıdakı redaksiyada verilsin:

Руководствуясь абзацем восьмым статьи 119 Конституции Азербайджанской Республики, Кабинет Министров Азербайджанской Республики с учетом предложения Национальной академии наук Азербайджана постановляет:
1. Переименовать Институт философии Национальной академии наук Азербайджана в «Институт философии и социологии».
2. Пункт 2.29 «Структуры Национальной академии наук Азербайджана», утвержденной постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 17 ноября 2015 года № 363 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2015, № 11, статья 1426; 2016, № 7, статьи 1356, 1359; 2017, № 1, статья 127), изложить в следующей редакции: