“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
07.10.2020 11:21
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 119-cu maddəsinin səkkizinci abzasını rəhbər tutaraq, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təklifini nəzərə alaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır:
1. “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi və digər aidiyyəti dövlət orqanları bu Qərardan irəli gələn məsələləri həll etsinlər.

Об утверждении «Правил реализации пилотного проекта в Институте экономики НАНА в связи с применением нового механизма финансирования научных исследований в Национальной академии наук Азербайджана на 2021-2024 годы»
07.10.2020 11:21
Руководствуясь абзацем восьмым статьи 119 Конституции Азербайджанской Республики об утверждении «Правил реализации пилотного проекта в Институте экономики НАНА в связи с применением нового механизма финансирования научных исследований в Национальной академии наук Азербайджана на 2021-2024 годы», с учетом предложения Национальной академии наук Азербайджана Кабинет Министров Азербайджанской Республики постановляет:
1. Утвердить «Правила реализации пилотного проекта в Институте экономики НАНА в связи с применением нового механизма финансирования научных исследований в Национальной академии наук Азербайджана на 2021-2024 годы» (прилагается).
2. Национальной академии наук Азербайджана, Министерству финансов Азербайджанской Республики и другим соответствующим государственным органам решить вопросы, вытекающие из настоящего Постановления.