Humanitar təşəbbüs çərşivəsində AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqı və Dendrologiya İnstitutunun Həmkarlar Komitəsinin dəstəyi ilə rəşadətli ordumuzun sıralarında cəbhədə xidmət edən əsgərlərimizin ailələrinə və müəssisənin aztəminatlı əməkdaşlarına ərzaq yardımı paylanılıb.
Keçirilən tədbir zamanı Dendrologiya İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Tofiq Məmmədov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə tezliklə işğal altında olan bütün torpaqlarımızın şanlı ordumuz tərəfindən azad ediləcəyini, ölkəmizin ərazi bütövlüyünün təmin olunacağını vurğulayıb.
İnstitutun Həmkarlar İtifaqı Komitəsinin sədri Tünzalə Zeyvəliyeva Azərbaycan xalqının tarixi anların şahidi olduğunu, şanlı ordumuzun əzəli Azərbaycan torpaqlarını erməni işğalçılarından tezliklə azad edəcəyini vurğulayıb, milli həmrəyliyin güclənməsinin təzahürü kimi əsgər valideynlərinə və aztəminatlı ailələrin rifahına dəstək sahəsində dövlətin apardığı işlərdə Dendrologiya İnstitutunun hər zaman hazır olduğunu diqqətə çatdırıb.
Daha sonra cəbhədə xidmət edən əsgər valideynlərinə pul mükafatı və ərzaq bağlamaları təqdim olunub.

Within the framework of the humanitarian initiative, with the support of the Free Trade Union of ANAS and the Trade Union Committee of the Institute of Dendrology, food aid was distributed to the families of our soldiers serving in the ranks of our brave army and low-income employees of the institute.
During the event, Director of the Institute of Dendrology, corresponding member of ANAS Tofig Mammadov stressed that under the leadership of President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, all our occupied lands will soon be liberated by our glorious army and the territorial integrity of our country will be ensured.
Tunzala Zeyvaliyeva, chairman of the Trade Union Committee of the Institute, said the Azerbaijani people witnessed historical moments, our glorious army would soon liberate the ancient Azerbaijani lands from Armenian aggressors.
Later, the parents of soldiers serving on the front were presented with cash prizes and food parcels.