İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Şəhidlər Xiyabanını ziyarət ediblər
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Yeni Azərbaycan Partiyası ərazi təşkilatının, Həmkarlar təşkilatının, Gənc Alim və Mütəxəssislər, eləcə də Qadınlar şuralarının üzvləri Fəxri Xiyabana gələrək müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, abidəsi önünə gül dəstələri qoyublar. Görkəmli oftalmoloq alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Daha sonra Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edən İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun əməkdaşları Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən vətən oğullarının xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarları üzərinə gül dəstələri düzüb, şəhidlərimizin ruhuna dualar oxuyublar.
Bir daha vurğulanıb ki, şəhidlərimizin əziz xatirəsi hər bir azərbaycanlının qəlbində daim yaşayacaq. Allah şəhidlərimizə rəhmət eləsin! Qəbirləri nurla dolsun!

Members of the territorial organization of the New Azerbaijan Party, Trade Unions, Young Scientists and Specialists, as well as Women's Councils of the Institute of Management Systems of ANAS visited the Alley of Honors, paid tribute to the memory of the architect and founder of the independent Azerbaijani state Heydar Aliyev and laid flowers at the monument.
Afterwards, the colleagues of the Institute of Management Systems visited the Alley of Martyrs, paid tribute to the memory of the sons of the fatherland who died for the territorial integrity of Azerbaijan, laid flowers at their graves and prayed for the souls of our martyrs.
It was emphasized once again that the memory of our martyrs will always live in the hearts of every Azerbaijan. May God have mercy on our martyrs!