Fizika İnstitutu ilə “CBM Engineering” MMC arasında müqavilə imzalanıb
AMEA-nın Fizika İnstitutu ilə “CBM Engineering” MMC arasında elm, texnika və texnologiya sahəsində əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləyə əsasən, tərəflər elm, texnika və texnologiya sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, fiziki cihazların, energetika sahəsində istismar olunan texniki avadanlıqların və kütləvi tirajla istehsal olunan elektrik məişət cihazlarının, elm və texnologiya sahəsində əldə olunan yeniliklərin müvafiq sənaye sahəsində tətbiq edilməsinə təklif olunan elektrik avadanlıqlarının keyfiyyət göstəricilərinin beynəlxalq ISO\IES\7025 standartına və ISO9001:2015 sertifikatına malik laboratoriyada diaqnostikasının yerinə yetirilməsi haqqında razılığa gəliblər.

An agreement has been signed between the Institute of Physics and “CBM Engineering” LLC
The Institute of Physics of ANAS and “CBM Engineering” LLC have signed a cooperation agreement in the field of science, engineering and technology.
According to the agreement, the parties will strengthen cooperation in science, engineering and technology, international quality indicators of physical equipment, technical equipment used in energy and mass-produced electrical appliances, electrical equipment proposed for the application of innovations in science and technology in the relevant industry, they agreed to perform diagnostics in a laboratory certified to ISO \ IEC \ 7025 and ISO9001: 2015.