“Gələcəyə addım” ümumrespublika olimpiadasının qalibləri mükafatlandırılıb
AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə 2 Fevral - Gənclər Günü münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində AMEA-nın 75 illiyinə həsr olunan “Gələcəyə addım” adlı geologiya və geofizika üzrə ümumrespublika olimpiadasının qalibləri mükafatlandırılıb. Mərasimdə müsabiqənin Elmi Təşkilat Komitəsinin sədri, akademik Əkpər Feyzullayev, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, dosent Orxan Abbasov, təşkilat komitəsinin elmi katibi Aysel Cəbrayılova, eləcə də olimpiadanın finalına yüksələn və qalib gənclər iştirak ediblər.
Yığıncaqda çıxış edən akademik Əkpər Feyzullayev əlamətdar gün münasibətilə Azərbaycan gənclərini təbrik edib, onlara elmi yaradıcılıq fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Müsabiqə barədə məlumat verən alim olimpiadanın gələcəkdə təkmilləşdirilmiş yeni variantının nəzərdən keçirildiyini söyləyib.
Tədbirin sonunda finala yüksəlmiş iştirakçılara sertifikatlar, olimpiadanın qalibi seçilmiş gənclərə isə diplomlar, həmçinin pul mükafatları təqdim edilib.

An event was organized by the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Geology and Geophysics of ANAS on the occasion of February 2 - Youth Day.
Within the framework of the event, the winners of the Republican Olympiad on geology and geophysics "Step into the future" dedicated to the 75th anniversary of ANAS were awarded. The ceremony was attended by the chairman of the Scientific Organizing Committee, Academician Akper Feyzullayev, Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists, Associate Professor Orhan Abbasov, Scientific Secretary of the Organizing Committee Aysel Jabrailova, as well as young finalists and winners of the Olympiad.
Speaking at the meeting, Academician Akper Feyzullayev congratulated the youth of Azerbaijan on this significant day and wished them success in their scientific and creative activities. Informing about the competition, the scientist said that a new improved version of the Olympics is being considered in the future.