AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkına baş direktor təyin edilib
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin müvafiq sərəncamı ilə YT Parkın baş direktoru vəzifəsinə texnika elmləri doktru, professor Əbülfəz Babayev təyin edilib.
AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik Dilqəm Tağıyev baş direktoru kollektivə təqdim edib. O, professor Əbülfəz Babayevi bu təyinat münasibətilə təbrik edib. Bildirib ki, uzun müddət sənayenin müxtəlif sahələrində çalışan və geniş təcrübəyə malik olan tanınmış kimyaçı alim Əbülfəz Babayevin YT Parka baş direktor seçilməsi texnoparkda aparılan işlərin daha da sürətlənməsinə, qurumun fəaliyyətinin səmərəliliyinin artırılmasına imkan verəcək.
Akademik Əbülfəz Babayevin öz zəngin idarəçilik təcrübəsi ilə bu vəzifənin öhdəsindən layiqincə gələcəyinə və texnoparkın inkişafına mühüm töhfələr verəcəyinə əminliyini ifadə edib, professora fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, Ə.Babayev ABŞ Nyu-York Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Beynəlxalq Mühəndislər Akademiyasının həqiqi üzvü, eləcə də Azərbaycan Mühəndislər Akademiyasının həqiqi üzvüdür. Alim 329 elmi əsər, 105 elmi ixtira və patent, 10 dərslik, 8 metodik vəsait və 2  monoqrafiyanın müəllifidir. Onun rəhbərliyi altında 6 fəlsəfə, 1 elmlər doktoru dissertasiyası yerinə yetirilib.

Appointed director general of the High Technology Park (HT Park) of ANAS.
By the relevant order of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, Doctor of Technical Sciences, Professor Abulfaz Babayev was appointed as the General Director of YT Park.
First Vice-President of ANAS, Academician Dilgam Taghiyev introduced the Director General to the staff. He congratulated Professor Abulfaz Babayev on his appointment. He said that the election of Abulfaz Babayev, a well-known chemist with extensive experience in various fields of industry, as director general of HT Park will further accelerate the work in the technopark and increase the efficiency of the organization.
He expressed confidence that Academician Abulfaz Babayev, with his rich management experience, will be able to cope with this task and make significant contributions to the development of the technopark, and wished the professor success in his work.
It should be noted that A.Babayev is a full member of the New York Academy of Sciences, a full member of the International Academy of Engineers, as well as a full member of the Azerbaijan Academy of Engineers. The scientist is the author of 329 scientific works, 105 scientific inventions and patents, 10 textbooks, 8 methodical aids and 2 monographs. Under his leadership, 6 dissertations on philosophy and 1 doctor of sciences were completed.