Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi və 28 May – Müstəqillik Günü münasibətilə “Şəms” milli mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Mədəniyyət Nazirliyi və Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə Milli Məclisin deputatları, incəsənət xadimləri, diplomatik korpusun nümayəndələri, yerli və xarici mətbuat nümayəndələri iştirak ediblər.
AMEA-nın “Elm” nəşriyyatının direktoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səbuhi Qəhrəmanov da bu fəxri mükafatla təltif edilib.

В честь 100-летнего юбилея общенационального лидера Гейдара Алиева и 28 Мая – Дня независимости состоялась церемония вручения национальной премии «Шамс».
На мероприятии, которое прошло при совместной организационной поддержке Министерства культуры Азербайджанской Республики и Главного управления культуры города Баку, приняли участие депутаты Милли Меджлиса, деятели культуры, представители дипломатического корпуса, а также местной и зарубежной прессы.
Этой почетной премией был награжден и директор издательства «Элм» («Наука») НАНА, доктор философии по филологии Сабухи Гахраманов.
Отметим, что национальная премия «Шамс» была учреждена к 100-летию Азербайджанской Демократической Республики.