AMEA ilə Belarus Milli Elmlər Akademiyası arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanıb
Belarusda səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko ilə görüşü çərçivəsində Azərbaycan-Belarus sənədlərinin imzalanması mərasimi baş tutub.
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, AR Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə Belarus Milli Elmlər Akademiyası, Belarus Respublikası Fundamental Tədqiqatlar Fondu arasında əməkdaşlıq haqqında” Sazişi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə və Belarus Respublikasının Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin sədri Vladimir Qusakov imzalayıblar.
Görüşdə, həmçinin elm, yüksək texnologiyalar, maşınqayırma sənayesi, beynəlxalq təşkilatlarda və digər sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.

В рамках встречи находившегося с визитом в Беларуси Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с Президентом Республики Беларусь Александром Лукашенко состоялась церемония подписания Азербайджано-Белорусских документов.
Соглашение «О сотрудничестве между Национальной академией наук Азербайджана, Фондом развития науки при Президенте АР и Национальной академией наук Беларуси, Фондом фундаментальных исследований Республики Беларусь» было подписано президентом Национальной академии наук Азербайджана, академиком Акифом Ализаде и председателем Президиума Национальной академии наук Республики Беларусь Владимиром Гусяковым.
На встрече также были обсуждены вопросы взаимного сотрудничества с международными организациями в области науки, высоких технологий, машиностроения и др.