AMEA ilə Belarus Milli Elmlər Akademiyası arasında əməkdaşlıq haqqında Saziş imzalanıb
Belarusda səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Belarus Respublikasının Prezidenti Aleksandr Lukaşenko ilə görüşü çərçivəsində Azərbaycan-Belarus sənədlərinin imzalanması mərasimi baş tutub.
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, AR Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu ilə Belarus Milli Elmlər Akademiyası, Belarus Respublikası Fundamental Tədqiqatlar Fondu arasında əməkdaşlıq haqqında” Sazişi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Akif Əlizadə və Belarus Respublikasının Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin sədri Vladimir Qusakov imzalayıblar.
Görüşdə, həmçinin elm, yüksək texnologiyalar, maşınqayırma sənayesi, beynəlxalq təşkilatlarda və digər sahələrdə qarşılıqlı əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.

Within the meeting of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev with Alexander Lukashenka, took place a signing ceremony of Azerbaijan-Belarus documents.
Agreement “On the cooperation between Azerbaijan National Academy of Sciences, Science Development Foundation under AR President and Belarus Academy of Sciences, Belarusian Foundation of National Researches” signed by president of Azerbaijan National Academy of Sciences Acad. Akif Alizadeh and chairman of the Presidium of Belarus Academy of Sciences Vladimir Gusakov.
Meeting discussed the issues of science, high technologies, device-making industry, and collaboration ties via international organizations.