ADNSU ilə Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
AMEA akademik Y.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) bu elm müəssisəsi ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) arasında əməkdaşlığa dair müqavilə imzalanıb.
İmzalanma mərasimində ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetin fəaliyyəti barədə məlumat verib.
NKPİ-nin direktoru, akademik Vaqif Abbasov müasir dünyada elmin, təhsilin rolundan bəhs edib, ölkəmizdə bu sahəyə böyük diqqət göstərildiyini bildirib.
ADNSU-nun tələbələrinin institutda təcrübə keçmələri, birgə konfransların təşkil olunması, elmi və qrant layihələri üzrə iş aparılması və s. məsələlərlə bağlı müzakirələr aparılıb.

The agreement on cooperation between ASUOI and the Institute of Petrochemical Processes
At ANAS Institute of Petrochemical Processes after Academician Y.Mammedaliyev (IPP) signed an agreement on cooperation between this scientific institution and the Azerbaijan State University of Oil and Industry (ASUOI).
Acted at the signing ceremony, rector of the University, Professor Mustafa Babanli spoke about activities of ASUOI.
Director of IPP, Academician Vagif Abbasov spoke about the role of science and education in the modern world and noted that our country pays great attention to this area.
Also were discussed issues concerning the organization of students training at the institute, joint conferences, as well as the implementation of works on research and grant projects.