ADNSU ilə Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
AMEA akademik Y.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) bu elm müəssisəsi ilə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) arasında əməkdaşlığa dair müqavilə imzalanıb.
İmzalanma mərasimində ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetin fəaliyyəti barədə məlumat verib.
NKPİ-nin direktoru, akademik Vaqif Abbasov müasir dünyada elmin, təhsilin rolundan bəhs edib, ölkəmizdə bu sahəyə böyük diqqət göstərildiyini bildirib.
ADNSU-nun tələbələrinin institutda təcrübə keçmələri, birgə konfransların təşkil olunması, elmi və qrant layihələri üzrə iş aparılması və s. məsələlərlə bağlı müzakirələr aparılıb.

В Институте нефтехимических процессов имени академика Ю.Мамедалиева НАНА (ИНХП) был подписан договор о сотрудничестве между данным научным учреждением и Азербайджанским государственным университетом нефти и промышленности (АГУНП).
Выступив на церемонии подписания, ректор университета, профессор Мустафа Бабанлы рассказал о деятельности АГУНП.
Директор ИНХП, академик Вагиф Аббасов рассказал о роли науки, образования в современном мире и отметил, что в нашей стране уделяется большое внимание данной сфере.
Были также обсуждены вопросы касательно организации стажировок студентов в институте, проведения совместных конференций, а также осуществления работ по научным и грантовым проектам.