Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2009-cu il 5 sentyabr tarixli 156 nömrəli Fərmanını “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununa uyğunlaşdırmaq məqsədi ilə qərara alıram:
“Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2009-cu il 5 sentyabr tarixli 156 nömrəli Fərmanında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2009, № 9, maddə 685; 2012, № 3, maddə 197, № 4, maddə 289, № 6, maddə 532; 2016, № 1, maddə 76, № 11, maddələr 1804, 1828, № 12, maddə 2086) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1. 2.3-cü bənddən “29.0.31-ci,” sözləri çıxarılsın.
2. Aşağıdakı məzmunda 2.10-1-ci bənd əlavə edilsin:
“2.10-1. həmin Qanunun 29.0.31-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş vəzifəni Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə birlikdə həyata keçirir;”.

Указ Президента о внесении изменений в Указ Президента АР «О применении Закона Азербайджанской Республики «Об образовании» от 5 сентября 2009 года
21.07.2017 21:55
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, с целью приведения Указа Президента АР «О применении Закона Азербайджанской Республики «Об образовании» номер 156  от 5 сентября 2009 года в соответствие с Законом Азербайджанской Республики «О науке» номер 271-VQ от 14 июня 2016 года постановляю:
Внести следующие изменения в Указ Президента АР «О применении Закона Азербайджанской Республики «Об образовании» номер 156  от 5 сентября 2009 года (Сборник Законодательных Актов Азербайджанской Республики, 2009, № 9, статья 685; 2012, № 3, статья 197, № 4, статья 289, № 6, статья 532; 2016, № 1, статья 76, № 11, статьи 1804, 1828, № 12, статья 2086):
1. Из пункта 2.3 исключить слова "29.0.31,".
2. В следующий контекст добавить пункт 2.10-1:
«2.10-1. миссию, предусмотренную статьёй 29.0.31 этого Закона, Министерство образования Азербайджанской Республики осуществляет совместно с Национальной академией наук Азербайджана;».