Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2009-cu il 5 sentyabr tarixli 156 nömrəli Fərmanını “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununa uyğunlaşdırmaq məqsədi ilə qərara alıram:
“Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2009-cu il 5 sentyabr tarixli 156 nömrəli Fərmanında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2009, № 9, maddə 685; 2012, № 3, maddə 197, № 4, maddə 289, № 6, maddə 532; 2016, № 1, maddə 76, № 11, maddələr 1804, 1828, № 12, maddə 2086) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
1. 2.3-cü bənddən “29.0.31-ci,” sözləri çıxarılsın.
2. Aşağıdakı məzmunda 2.10-1-ci bənd əlavə edilsin:
“2.10-1. həmin Qanunun 29.0.31-ci maddəsində nəzərdə tutulmuş vəzifəni Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası ilə birlikdə həyata keçirir;”.

Decree of the President on amending the “On the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "On “Education" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on March 1, 2005
21.07.2017 21:55
Taking into account paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in order to comply “On the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "About Education" approved by the Decree No 156 of the President of the Republic of Azerbaijan dated September 5, 2016 with the Law No. 271-VQ dated June 14, 2016, I decree:
“On the application of the Law of the Republic of Azerbaijan "About Education" approved by the Decree No 156 of the President of the Republic of Azerbaijan dated September 5, 2016 (Collection of Legislation of the Republic of Azerbaijan, 2009, No. 9, Article 685, 2012, No. 3, Article 197, 289, No. 6, Article 532, 2016, No. 1, Article 76, Articles 11, Articles 1804, 1828, No. 12, Article 2086) shall be amended as follows:
1. Remove the words "29.0.31," from paragraph 2.3.
2. To add paragraph 2.10-1 as in the following content:
"2.10-1. The Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan jointly with the National Academy of Sciences of Azerbaijan will implement article 29.0.31 of this Law;