AMEA əməkdaşlarının ailə üzvlərinin asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədi ilə Dendrologiya İnstitutunun nəzdində “Elm” uşaq istirahət düşərgəsi fəaliyyətə başlayıb.
Düşərgənin açılışında AMEA Dendrologiya İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, b.ü.f.d. Zümrüd Məmmədova, ümumi işlər üzrə direktor müavini Rauf Əliyev, elmi katib, b.ü.f.d., dosent Zemfira Abbasova, Həmkarlar Təşkilatının sədri Tünzalə Zeyvəliyeva, düşərgənin rəhbəri Soltan Qasımov və digər təşkilatlardan qonaqlar iştirak ediblər.
Qonaqlara düşərgədə uşaqlar üçün hazırlanan proqramlar barədə məlumat verilib. Bundan başqa, uşaqların yataq, yemək və istirahət otaqlarına, eləcə də düşərgənin həyətində atraksiyonlar, hovuz, açıq havada idman və ya oyunlar üçün avadanlıqlara baxış keçirilib.
Qeyd edək ki, 8-14 yaş arası məktəbli uşaqların düşərgədə istirahət müddəti 14 gün olmaqla 4 növbədə təşkil olunacaq. Bir növbə üçün yol vərəqəsinin qiyməti 200 manat təşkil edir ki, bunun 70 manatı valideyn tərəfindən, 130 manatı isə Həmkarlar Təşkilatı tərəfindən ödəniləcək.

"Elm" children's recreation camp has started
The "Elm" children's recreation camp has been opened at the Dendrology Institute for the purpose of effective leisure of the family members of ANAS employees.
Deputy Director of Scientific Affairs of the Institute of Dendrology of ANAS, Dr.Sc. in biology Zumrud Mammadova, deputy director for general affairs Rauf Aliyev, scientific secretary, docent Zemfira Abbasova, chairman of Trade Union organization Tunzala Zeyvalieva, head of camp Soltan Gasimov and other guests participated at the opening of the camp.
The guests were informed about the programs prepared for the children at the camp. In addition, children have access to bedrooms, dinners and rest rooms, as well as attractions, pools, outdoor sports or games for the camp yard.
It should be noted that children between the ages of 8 and 14 will have 4 rows in the camp for 14 days. The price of a travel bill for a turn is 200 manat, 70 manat of which will be paid by the parent, and 130 manat - by the Trade Union Organization.