Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 15 may tarixli 167 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Nizamnaməsi”nin 5.3-cü bəndinə uyğun olaraq qərara alıram:
1. Aşağıdakı şəxslər Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının üzvləri təyin edilsinlər:
Abdullayev Kamal Mehdi oğlu
Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri
Əliyeva Leyla İlham qızı
Əlizadə Akif Ağamehdi oğlu
Əlizadə Firəngiz Əliağa qızı
Koiçiro Matsuuro
Nəcəfov Etibar Əli oğlu
Salahov Tahir Teymur oğlu
Şarovski Aleksandr Yakovleviç
Zabelin Mixail Yuryeviç.
2. “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurası üzvlərinin təyin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 19 noyabr tarixli 877 nömrəli Sərəncamı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014, №11, maddə 1479) ləğv edilsin.

The Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the Appointment of the Members of the Board of Trustees of Baku International Center of Multiculturalism
09.11.2018 11:12
Guided by Item 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan , in accordance with Item 5.3 of “the Regulations of Baku International Centre of Multiculturalism” approved by Decree 167 of the President of the Republic of Azerbaijan dated 15 May 2014, I hereby appoint:
1. To appoint members of the Trustees Board of the Baku International Multiculturalism Center:
Kamal Mehdi oghlu Abdullayev
Abdulaziz Othman Altweijri
Aliyeva Leyla Ilham gyzy
Alizadeh Akif Aghamehdi oghlu
Alizadeh Firangiz Aliagha gyzy
Koichiro Matsuura
Guliyev Eldar Tofig oghlu
Salahov Tahir Teymur oghlu
Sharovski Aleksandr Yakovlevich
Zabelin Mikhael Yuryevich.
2. To cancel the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No 877 of November 19, 2014 "On appointment of members of the Board of Trustees of the Baku International Multicultural Center" (Legislative Assembly of the Republic of Azerbaijan, 2014, No. 11, Article 1479).