Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 15 may tarixli 167 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Nizamnaməsi”nin 5.3-cü bəndinə uyğun olaraq qərara alıram:
1. Aşağıdakı şəxslər Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının üzvləri təyin edilsinlər:
Abdullayev Kamal Mehdi oğlu
Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri
Əliyeva Leyla İlham qızı
Əlizadə Akif Ağamehdi oğlu
Əlizadə Firəngiz Əliağa qızı
Koiçiro Matsuuro
Nəcəfov Etibar Əli oğlu
Salahov Tahir Teymur oğlu
Şarovski Aleksandr Yakovleviç
Zabelin Mixail Yuryeviç.
2. “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurası üzvlərinin təyin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 19 noyabr tarixli 877 nömrəli Sərəncamı (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014, №11, maddə 1479) ləğv edilsin.

Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии с пунктом 5.3 «Устава Бакинского международного центра мультикультурализма», утвержденного Указом Президента Азербайджанской Республики от 15 мая 2014 года номер 167, постановляю:
1.Назначить членами Попечительского совета Бакинского международного центра мультикультурализма следующих лиц:
Абдуллаева Кямала Мехди оглу
Абдулазиза бин Османа аль-Тувейджри
Алиеву Лейлу Ильхам гызы
Ализаде Акифа Агамехди оглу
Ализаде Франгиз Алиага гызы
Коитиро Мацууру
Наджафова Этибара Али оглу
Салахова Таира Теймур оглу
Шаровского Александра Яковлевича
Забелина Михаила Юрьевича
2.Отменить Распоряжение Президента Азербайджанской Республики «О назначении членов Попечительского совета Бакинского международного центра мультикультурализма» от 19 ноября 2014 года номер 877 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2014, №11, статья 1479).