Azərbaycan seysmoloqları Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna vəsait köçürüb
Sentyabrın 27-də səhər saat 06:00 radələrində Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan ərazisinə qarşı törədilən təxribatla bağlı ordumuzun düşmənə əks-həmlə zərbələri endirərək, qısa müddətdə 7 kəndimizi və işğal olunmuş ərazilərimizdə strateji mövqeləri tutması bütün Azərbaycan xalqı tərəfindən böyük sevinclə qarşılandı.
AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin əməkdaşları, həmçinin Azərbaycan seysmoloqları ordumuzun tezliklə Qarabağı və işğal altında olan bütün torpaqlarımızı azad edəcəyinə inanır, hər zaman bir əsgər kimi Ali Baş Komandanımızın əmrində və ordumuzun yanında olduqlarını bəyan edirlər.
Bu məqsədlə bu gün Azərbaycan Seysmoloqlar Assosiasiyası İctimai Birliyi tərəfindən Azərbaycan Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 10 min manat vəsait köçürülüb.
Qələbə bizimlədir! Qarabağ Azərbaycanındır! Tanrı bu şərəfli döyüşdə xalqımızı və əsgərlərimizi qorusun!

Сейсмологи Азербайджана перечислили средства в Фонд помощи вооруженным силам
27 сентября около 06:00 утра наша армия начала контратаку против врага в связи с провокацией, совершенной вооруженными силами Армении против территории Азербайджана. Стратегическое положение нашей армии в 7 селах и на оккупированных территориях за короткое время было встречено с большой радостью всем народом Азербайджана.
Сотрудники Республиканского центра сейсмологической службы НАНА, а также азербайджанские сейсмологи глубоко верят, что наша армия скоро освободит Карабах и все наши оккупированные земли, и заявляют, что как солдаты Родины они поддерживают нашу армию и ждут команды Верховного Главнокомандующего.
С этой целью Общественным объединением «Ассоциация сейсмологов Азербайджана» сегодня перечислены в Фонд помощи вооруженным силам Азербайджана средства в размере 10 тысяч манат.
Победа с нами! Карабах принадлежит Азербайджану! Да защитит Бог наш народ и солдат в этой славной битве!