Akademik Asəf Hacıyev Çinin Siçuan və Honkonq Politexnik universitetlərində məruzələrlə çıxış edib
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun şöbə müdiri, akademik Asəf Hacıyev 25-30 sentyabr 2017-ci il tarixlərində Çində elmi ezamiyyətdə olub.
Alim səfər çərçivəsində Çinin Siçuan Universitetində ehtimal nəzəriyyəsi sahəsində əldə etdiyi son nəticələrə dair məruzə edib.
Akademik A.Hacıyev, həmçinin universitetin Beynəlxalq Məsləhətçilər Şurasının ikinci iclasında iştirak edib. O, Talantların İnkişafı Strategiyası Komitəsinin baş məsləhətçisi vəzifəsinə seçilib.
Daha sonra azərbaycanlı alim Honkonq Politexnik Universitetində "Statistik kriterilərin effektivliyi" mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.

Academician Asaf Hajiyev made reports in China's Sichuan and Hong Kong Polytechnic Universities
Department Head of the Institute of Management Systems of ANAS, academician Asaf Hajiyev visited China on September 25-30, 2017.
The scientist made a report on the latest findings in the field of probability theory at Sichuan University in China.
Academician A.Hajiyev also participated in the second meeting of the International Advisory Council of the University. He has been selected as Senior Advisor to the Talent Development Strategy Committee.
Later the Azerbaijani scientist made a report on "Effectiveness of statistical criteria" at the Polytechnic University in Hong Kong.