“Botaniki tədqiqatlarda yeni çağırışlar” mövzusunda elmi konfrans keçiriləcək
İyunun 20-də saat 10:00-da AMEA-nın Əsas binasında akademik Vahid Hacıyevin 90 illiyinə həsr olunan “Botaniki tədqiqatlarda yeni çağırışlar” adlı elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbir AMEA-nın Botanika İnstitutu və Azərbaycan Botaniklər Cəmiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşacaq.
İki gün davam edəcək konfransda "Bitki sistematikası, təkamülü və müxtəlifliyi", "Mikoloji tədqiqatlar: müxtəliflik, sistematika və təkamül", "Bitki ehtiyatları və səmərəli istifadə yolları", "Bitkilərin fiziologiyası, biokimyası və biofizikası", "Ətraf mühit və ekosistem tədqiqatları" və "Sahələrarası tədqiqatlar" bölmələri üzrə müxtəlif mövzularda məruzələr dinləniləcək, müzakirələr aparılacaq.

Состоится научная конференция «Новые призывы в ботанических исследованиях»
20 июня в 10:00 в Главном здании НАНА состоится научная конференция «Новые призывы в ботанических исследованиях», посвященная 90-летию со дня рождения академика Вахида Гаджиева.
Мероприятие пройдет при совместной организационной поддержке Института ботаники НАНА и Азербайджанского ботанического общества.
На конференции, которая будет длиться в течение двух дней, будут заслушаны доклады «Систематика, эволюция и биоразнообразие растений», «Микологические исследования: биоразнообразие, систематика и эволюция», «Растительные ресурсы и пути их рационального использования», «Физиология, биохимия и биофизика растений» и др., состоятся обсуждения.