Azərbaycan ilə Türkiyə arasında hərbi əməkdaşlıq haqqında Sazişə əsasən mayın 1-dən 3-dək “Mustafa Kamal Atatürk-2019” Azərbaycan-Türkiyə birgə döyüş atışlı taktiki təlimləri keçirilib.
Təlimlərdə AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Strateji Elmi Tədqiqatlar Mərkəzinin (SETM) hərbi məmulatları da nümayiş olunub. SETM tərəfindən icra olunan və ölkəmiz üçün strateji əhəmiyyət kəsb edən hərbi, müdafiə və mülki xarakterli layihələrin sınaq mərhələsindən uğurla keçmiş son hazır nümunələrinin texniki imkanları hərbi mütəxəssislər tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.

В соответствии с соглашением о военном сотрудничестве между Азербайджаном и Турцией, с 1 по 3 мая были проведены совместные азербайджано-турецкие учения "Мустафа Кемаль Ататюрк-2019".
Здесь также была продемонстрирована военная продукция Центра стратегических научных исследований при президиуме НАНА. Технические возможности продукции, успешно прошедшей этап испытаний военных, оборонных и гражданских проектов и имеющих стратегическое значение для нашей страны, получили высокую оценку военных экспертов.