AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında” sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə Dendrologiya İnstitutunda martın 16-17-də dezinfeksiya işləri aparılıb.
Bağın ərazisindəki giriş və çıxışlar, konfrans zalı, yeməkxana, laboratoriya korpusunun bütün otaqları və dəhlizlər xüsusi preparatlarla təmizlənib. İnfeksiyanın yaratdığı fəsadlar və ondan qorunma yolları barədə əməkdaşlar məlumatlandırılıb.
Bundan əlavə, qrip əlaməti müşahidə olunan işçilərin işə davamiyyətinin məhdudlaşdırılması və onların dərhal həkimə getmələri tövsiyə edilib, təqaüd yaşlı işçilərin işə davamiyyətində güzəştli rejim tətbiq olunub, ezamiyyətlər müvəqqəti olaraq dayandırılıb.

On March 16-17, Institute of Dendrology carried out disinfection to ensure the implementation of the order of the President of ANAS academician Ramiz Mehdiyev "On preventive measures related to coronavirus".
Entrances and exits at the park, conference room, dining room, all rooms and corridors of the laboratory have been cleaned with special preparations. Employees were informed about the consequences of infection and how to protect it.
In addition, it was recommended that workers with flu symptoms be restricted to work and that they should go to the doctor immediately. In the case of retired employees, a preferential treatment regime was applied, and trips have been temporarily suspended.