AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin “Koronavirusla bağlı profilaktik tədbirlər haqqında” sərəncamının icrasını təmin etmək məqsədilə Dendrologiya İnstitutunda martın 16-17-də dezinfeksiya işləri aparılıb.
Bağın ərazisindəki giriş və çıxışlar, konfrans zalı, yeməkxana, laboratoriya korpusunun bütün otaqları və dəhlizlər xüsusi preparatlarla təmizlənib. İnfeksiyanın yaratdığı fəsadlar və ondan qorunma yolları barədə əməkdaşlar məlumatlandırılıb.
Bundan əlavə, qrip əlaməti müşahidə olunan işçilərin işə davamiyyətinin məhdudlaşdırılması və onların dərhal həkimə getmələri tövsiyə edilib, təqaüd yaşlı işçilərin işə davamiyyətində güzəştli rejim tətbiq olunub, ezamiyyətlər müvəqqəti olaraq dayandırılıb.

16-17 марта в Институте дендрологии произведена дезинфекция от коронавируса в целях обеспечения выполнения поручений президента НАНА академика Рамиза Мехтиева «О профилактических мерах, связанных с коронавирусом».
Входы и выходы в учреждение, конференц-зал, столовая, все помещения и коридоры лабораторного корпуса были очищены специальными препаратами. Сотрудники были проинформированы о последствиях заражения и мерах защиты.
Кроме того, ограничен вход на работу сотрудников с симптомами гриппа, проведены просветительские мероприятия для их немедленного направления к врачу, применен дополнительный льготный режим посещаемости сотрудников пенсионного возраста, научные командировки сотрудников временно приостановлены.