AMEA-nın Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutu tərəfindən pandemiya dövründə ehtiyacı olan müəssisə əməkdaşlarına ərzaq yardımı paylanılıb.
Yardım aksiyasında AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli, Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, professor Habil Qurbanov və Ədəbiyyat İnstitutunun Həmkarlar Təşkilatının sədri, sosiologiya üzrə fəlsəfə doktoru Samir Səttarov iştirak ediblər.
Eyni zamanda, xüsusi karantin rejiminin tələblərinə uyğun olaraq işə çıxmayan yaşlı əməkdaşların ərzaq payı evlərində onlara təqdim edilib.

Институт литературы имени Низами Гянджеви НАНА оказал продовольственную помощь сотрудникам, нуждающимся в помощи и поддержке в период пандемии.
На акции приняли участие первый вице-президент НАНА, директор института, академик Иса Габиббейли, председатель Свободного профессионального союза, профессор Габиль Гурбанов и председатель Профсоюзной организации Института литературы, доктор философии по социологии Самир Саттаров.
В то же время, пожилым сотрудникам, которые не выходят на работу в соответствии с требованиями особого режима карантина, была оказана продовольственная помощь у них дома.