AMEA Rəyasət Heyətinin üzvlüyünə seçkilər keçirilib
AMEA-nın Ümumi yığıncağında AMEA Rəyasət Heyətinin üzvlüyünə seçkilər keçirilib. Bu məqsədlə akademik Vaqif Fərzəliyev sədr olmaqla 5 nəfərdən ibarət hesablayıcı komissiya yaradılıb. Gizli səsvermədə 46 üzv iştirak edib.
Beləliklə, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, vitse-prezidentlər, akademiklər Dilqəm Tağıyev, İsa Həbibbəyli, İbrahim Quliyev, Nərgiz Paşayeva, Rasim Əliquliyev, Tofiq Nağıyev, İradə Hüseynova, AMEA-nın akademik-katibi, akademik Arif Həşimov, Rəyasət Heyətinin üzvləri akademiklər Cəmil Əliyev, Gövhər Baxşəliyeva, Adil Qəribov, Fikrət Əliyev, Naxçıvan Bölməsinin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev və Gəncə Bölməsinin sədri, akademik Fuad Əliyev Rəyasət Heyətinin tərkibinə daxil ediliblər.

Elections were held for the membership of the Presidium of ANAS. A 5-member counting commission chaired by Academician Vagif Farzaliyev has been established. The new composition of the Presidium was determined in the elections held by secret ballot and attended by 46 members.
Thus, the president of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, vice-presidents, academicians Dilgam Tagiyev, Isa Habibbayli, Ibrahim Guliyev, Nargiz Pashayeva, Rasim Aliguliyev, Tofig Nagiyev, Irada Huseynova, academician-Secretary of ANAS, academician Arif Hashimov, members of the Presidium academicians Jamil Aliyev, Govhar Bakhshaliyeva, Adil Garibov, Fikret Aliyev, Chairman of the Department of Nakhchivan, academician Ismayil Hajiyev and Chairman of the department of Ganja, academician Fuad Aliyev they were included in the Presidium.