AMEA-nın Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi İsraildə keçirilən I Dünya Elm Konfransında iştirak edir
AMEA-nın Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi İsraildə keçirilən I Dünya  Elm Konfransında iştirak edir
Cari ilin avqust ayının 15-dən 21-nə kimi İsrailin Yerusəlim şəhərində I Dünya Elm Konfransı (WSCI) keçirilir. Tədbirdə 70-dən artıq ölkənin (Albaniya, Almaniya, Avstriya, Türkiyə, Boliviya, Braziliya, Çili, Çin, Koreya, Vyetnam, Danimarka, Rusiya, Gürcüstan, Ukrayna, ABŞ, İtaliya, İsveç, Slovakiya, Sloveniya, Polşa, İzrail, Çexiya, Fransa, Belçika, Böyük Britaniya, Yunanıstan, Hindistan, Pakistan və s.) tələbələri və alimləri iştirak edirlər.
Konfransda ölkəmizi AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi, geologiya-mineralogiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Qulam Babayev (Azərbaycandan nümayəndə heyətinin rəhbəri qismində), Bakı Dövlət Universitetinin bakalavr-tələbələri, AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunun əməkdaşı Elvin BabayevRadiasiya Problemləri İnstitutunun əməkdaşı Nicat Nəbiyev təmsil edirlər.
Tədbir müxtəlif plenar iclaslar, mötəbər Nobel laureatlarının mühazirələri, İsrail Dövlətinin rəsmi şəxslərinin çıxışları ilə davam edir.
Konfrans çərçivəsində Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin rəisi Qulam Babayev Albaniya, Braziliya, Hindistan, Türkiyə, Çexiya və digər Avropa ölkələrinin nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri, həmçinin tələbələri ilə görüşlər keçirib. Görüşlərdə AMEA-nın magistr və doktorantlarının xaricdə təhsil alma imkanları, mövcud elmi əlaqələr və gələcəkdə yeni istiqamətlərin müəyyən edilməsi məsələləri müzakirə edilib.

С 15 по 21 августа 2015 года в Еврейском университете в Иерусалиме проходит I Всемирная научная конференция (WSCI). В мероприятии принимают участие студенты и ученые более чем 70 стран мира (Албания, Германия, Австрия, Турция, Боливия, Бразилия, Чили, Китай, Корея, Вьетнам, Дания, Россия, Грузия, Украина, США, Италия, Швеция, Словакия, Словения, Польша, Израиль, Чехия, Франция, Бельгия, Великобритания, Греция, Индия, Пакистан и т.д.).
На конференции нашу страну представляют начальник Управления международных связей аппарата Президиума НАНА, доктор философии по геолого-минералогическим наукам, доцент Гулам Бабаев (глава делегации от Азербайджана), студенты-бакалавры Бакинского государственного университета, сотрудник Института геологии и геофизики НАНА Эльвин Бабаев и сотрудник Института радиационных проблем Ниджат Набиев.
Мероприятие продолжает свою работу в пленарных заседаниях выступлениями Нобелевских лауреатов, а также должностных лиц Израиля.
В рамках конференции начальник Управления международных связей Гулам Бабаев провел встречи с главами делегаций Албании, Бразилии, Индии, Турции, Чехии и других европейских стран, а также со студентами. В рамках встреч были обсуждены возможности обучения за рубежом магистрантов и докторантов НАНА, существующие научные связи и вопросы определения новых направлений в будущем.
Конференция продолжает свою работу.
© Все права защищены. При использовании материалов веб-сайта ссылка на www.science.gov.az обязательна.ф