Geologiya və Geofizika İnstitutunda “Bilik günü” münasibətilə tədbir keçirilib
Sentyabrın 11-də AMEA Geologiya və Geofizika İnstitutunda 15 sentyabr – “Bilik günü” münasibətilə tədbir keçirilib.
İnstitutun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə komitənin sədri, geologiya üzrə fəlsəfə doktoru Samir Məmmədov uşaqlarla görüşdə məqsədin elmə xidmət edən vətəndaşların ailələrinin sosial təminatının yaxşılaşdırılmasına töhfə vermək olduğunu söyləyib. Bildirilib ki, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2004-cü il 21 avqust tarixli Fərmanına uyğun olaraq ölkəmizdə yeni dərs ili sentyabrın 15-də başlanır və bu tarix Bilik Günü kimi geniş şəkildə qeyd olunur.
Tədbirin bədii hissəsində 1-6-cı siniflər üzrə yeni dərs ilinə hazırlaşan uşaqlara peşəkar akytorlar tərəfindən əyələncəli proqramlar təqdim olunub, məntiqi müsabiqələr keçirilib. Uşaqlar isə maraqlı şeirlər deyib, rəqs edib və digər bacarıqlarını göstəriblər.

ANAS Institute of Geology and Geophysics held event for a case of "Knowledge Day"
ANAS Institute of Geology and Geophysics held the event on the occasion of September 15 - "Day of Knowledge" on September 11.
At the event witch was held by the organizational support of the trade union committee of the institute, PhD in Geology Samir Mamedov noted that, the purpose of the meeting held with children is contributing to improvement of social welfare of families serving to science.
It was noted that, according to the Decree of President Ilham Aliyev dated from 21 August 2004, a new school year begins on September 15 and this date is widely celebrated in our country as the Day of Knowledge.
In the art part of the event the entertainment program was presented to children, held competition on logically.