Geologiya və Geofizika İnstitutunda “Bilik günü” münasibətilə tədbir keçirilib
Sentyabrın 11-də AMEA Geologiya və Geofizika İnstitutunda 15 sentyabr – “Bilik günü” münasibətilə tədbir keçirilib.
İnstitutun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirdə komitənin sədri, geologiya üzrə fəlsəfə doktoru Samir Məmmədov uşaqlarla görüşdə məqsədin elmə xidmət edən vətəndaşların ailələrinin sosial təminatının yaxşılaşdırılmasına töhfə vermək olduğunu söyləyib. Bildirilib ki, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2004-cü il 21 avqust tarixli Fərmanına uyğun olaraq ölkəmizdə yeni dərs ili sentyabrın 15-də başlanır və bu tarix Bilik Günü kimi geniş şəkildə qeyd olunur.
Tədbirin bədii hissəsində 1-6-cı siniflər üzrə yeni dərs ilinə hazırlaşan uşaqlara peşəkar akytorlar tərəfindən əyələncəli proqramlar təqdim olunub, məntiqi müsabiqələr keçirilib. Uşaqlar isə maraqlı şeirlər deyib, rəqs edib və digər bacarıqlarını göstəriblər.

В Институте геологии и геофизики НАНА состоялось мероприятие по случаю "Дня знаний"
11 сентября в Институте геологии и геофизики НАНА состоялось мероприятие по случаю 15 сентября - "Дня знаний".
На мероприятии, прошедшем при организационной поддержке Профсоюзного комитета института, доктор философии по геологии Самир Мамедов отметил, что целью проводимой с детьми встречи является внесение вклада в улучшение социального благосостояния семей граждан, служащих науке. Было отмечено, что в соответствии с Указом Президента страны Ильхама Алиева от 21 августа 2004 года новый учебный год начинается 15 сентября и эта дата широко отмечается в нашей стране как День знаний.
В художественной части мероприятия детям была представлена развлекательная программа, проведен конкурс по логике.