Asiya Akademiyaları Birliyi ilə əməkdaşlıq genişlənir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Ankarada Asiya Elmlər Akademiyaları və Elmi Cəmiyyətləri Birliyinin prezidenti, professor Əhməd Nuri Yurdusev ilə görüşüb. Görüşdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 2024-cü ildə qarşılıqlı əməkdaşlığı ilə əlaqədar məsələlər müzakirə olunub.
Asiya Elmlər Akademiyaları və Elmi Cəmiyyətləri Birliyinin prezidenti, professor Əhməd Nuri Yurdusev Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Asiyanın elmi qurumları ilə əlaqələrinin genişlənməkdə davam etdiyini bildirib.
Qarşılıqlı etimad əsasında keçirilən görüşdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 2024-cü ildə Malayziya və Sinqapur akademiyaları ilə əlaqələrinin qurulmasına dair  fikir mübadiləsi aparılıb.

Президент Национальной академии наук Азербайджана, академик Иса Габиббейли встретился в Анкаре с президентом Ассоциации академий наук и научных сообществ Азии (AASSA), профессором Ахмедом Нури Юрдусевом. В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с расширением двустороннего сотрудничества в 2024 году.
Президент Ассоциации академий наук и научных сообществ Азии, профессор Ахмед Нури Юрдусев отметил, что в последнее время налаживаются связи Национальной академии наук Азербайджана с научными организациями стран Азии.
В ходе встречи стороны обсудили вопрос о налаживании в 2024 году сотрудничества между НАНА и академиями наук Малайзии и Сингапура.