Akademik İsa Həbibbəyli Gəncədə Xalq şairi Nigar Rəfibəylinin abidəsini ziyarət edib
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan ədəbiyyatının görkəmli nümayəndəsi, tərcüməçi, Əməkdar mədəniyyət işçisi, Xalq şairi Nigar Rəfibəylinin Gəncə şəhərindəki abidəsini ziyarət edib.
Akademiya rəhbəri şairin Gəncə şəhərindəki Xan Bağında yerləşən abidəsinin önünə gül dəstələri qoyub, xatirəsini yad edib.
Qeyd edək ki, ziyarət AMEA prezidenti akademik İsa Həbibbəylinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Akademiyanın Gəncə Bölməsində keçirilən görkəmli ədəbiyyatşünas alim, akademik Həmid Araslının 115 illiyinə həsr olunmuş elmi konfransda iştirakı məqsədilə Gəncə şəhərinə səfəri zamanı baş tutub.

Академик Иса Габиббейли посетил памятник народному поэту Нигяр Рафибейли в городе Гянджа
Президент НАНА академик Иса Габиббейли посетил памятник выдающейся представительнице азербайджанской литературы, переводчику, заслуженному работнику культуры, народному поэту Нигяр Рафибейли в городе Гянджа.
Руководитель НАНА возложил цветы к памятнику, расположенному в парке Ханбагы (Ханский сад), и почтил память поэтессы.
Отметим, что посещение памятника состоялось в рамках поездки делегации по главе с президентом НАНА академиком Исой Габиббейли в Гянджу для участия на научной конференции, посвященной 115-летию видного ученого-литературоведа академика Гамида Араслы, которая проходит в Гянджинском отделении Академии наук.