AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli ilə görüşüb.
Rəyasət Heyətində keçirilən görüşdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında təşkil edilən alimlərin rəsm sərgiləri, elmi idrakla bədii düşüncənin qarşılıqlı əlaqələrinə həsr edilmiş “Fizika və lirika” konfranslarından danışılıb, AMEA ilə Mədəniyyət Nazirliyinin qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələri, həyata keçirilən müştərək tədbir və layihələr, qarşıda duran vəzifələr, elektron kitabxana və muzey işinin təşkili və s. istiqamətlərdə geniş müzakirələr aparılıb.
Daha sonra mədəniyyət naziri Adil Kərimli AMEA-nın yeni loqotipinin - embleminin hazırlanması üçün elan edilmiş müsabiqəyə təqdim edilən layihələrlə tanış olub, xatirə şəkli çəkilib.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimliyə AMEA-da nəşr olunmuş “Azərbaycan muğamı miniatürlərdə” kitabını hədiyyə edib.
Görüşdə mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov, Milli Kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirov və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri dosent Ağahüseyn Şükürov da iştirak ediblər.

Academician Isa Habibbeyli, President of ANAS met with the Minister of Culture of Azerbaijan Republic Adil Karimli
Art exhibitions of the scientists organized at Azerbaijan National Academy of Sciences, “Physics and Lyrics” scientific and art conferences, mutual cooperation of ANAS and the Ministry of Culture, collaborative events and projects, forthcoming duties, organization of works on electron library and museum and other issues were broadly discussed at the meeting held in the Presidium of ANAS.
Afterwards, Minister of Culture Adil Karimli got acquainted with the projects presented for the competition for making new logotype (emblem) of ANAS. Then a memorable photo was taken.
Academician Isa Habibbeyli, President of ANAS presented a book "Azerbaijani Mugham in miniatures", published in ANAS, to Minister of Azerbaijan Republic Adil Karimli.
Farid Jafarov, Deputy Minister of Culture, Professor Karim Tahirov, director of the National Library, and docent Aghahuseyn Shukurov, Department head of Public Relations, Press and Information of the Presidium Administration of ANAS participated at the meeting as well.