AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli ilə görüşüb.
Rəyasət Heyətində keçirilən görüşdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında təşkil edilən alimlərin rəsm sərgiləri, elmi idrakla bədii düşüncənin qarşılıqlı əlaqələrinə həsr edilmiş “Fizika və lirika” konfranslarından danışılıb, AMEA ilə Mədəniyyət Nazirliyinin qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələri, həyata keçirilən müştərək tədbir və layihələr, qarşıda duran vəzifələr, elektron kitabxana və muzey işinin təşkili və s. istiqamətlərdə geniş müzakirələr aparılıb.
Daha sonra mədəniyyət naziri Adil Kərimli AMEA-nın yeni loqotipinin - embleminin hazırlanması üçün elan edilmiş müsabiqəyə təqdim edilən layihələrlə tanış olub, xatirə şəkli çəkilib.
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimliyə AMEA-da nəşr olunmuş “Azərbaycan muğamı miniatürlərdə” kitabını hədiyyə edib.
Görüşdə mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov, Milli Kitabxananın direktoru professor Kərim Tahirov və AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin müdiri dosent Ağahüseyn Şükürov da iştirak ediblər.

Президент НАНА академик Иса Габиббейли встретился с министром культуры Азербайджанской Республики Адилем Керимли.
В ходе встречи, которая проходила в Президиуме НАНА, говорилось об организованных в Национальной академии наук Азербайджана выставках произведений живописи, авторами которых являются ученые, конференциях «Физика и лирика», посвященных взаимосвязям между научным мышлением и художественной мыслью, сотрудничестве НАНА с Министерством культуры. Также были обсуждены совместные мероприятия и проекты, предстоящие задачи, организация электронной библиотеки и музейного дела и т.д.
Затем министр культуры Адиль Керимли ознакомился с проектами, представленными на конкурс по созданию нового логотипа (эмблемы) НАНА. Была сделана фотография на память.
Президент НАНА академик Иса Габиббейли подарил министру культуры Азербайджанской Республики Адилю Керимли изданную в НАНА книгу «Азербайджанский мугам в миниатюрах».
На встрече также приняли участие заместитель министра культуры Фарид Джафаров, директор Национальной библиотеки профессор Керим Тахиров и заведующий Отделом по связям с общественностью, печати и информации аппарата Президиума НАНА доцент Агагусейн Шукюров.