Əziz Sancara AMEA-nın fəxri üzvü diplomu və medalı təqdim olunub
İyunun 3-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin Böyük akt zalında Nobel mükafatı laureatı, AMEA-nın Fəxri üzvü, ABŞ Şimali Karolina Universitetinin professoru Əziz Sancarla görüşə həsr olunmuş AMEA-nın Ümumi yığıncağının Xüsusi iclası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli qeyd edib ki, 29 noyabr 2023-cü il tarixində AMEA-nın Ümumi yığıncağında professor Əziz Sancar AMEA-nın fəxri üzvü seçilib.
Akademik İsa Həbibbəyli AMEA-nın fəxri üzvü diplomunu və medalı Nobel mükafatı laureatı Əziz Sancara təqdim edib. Həmçinin qonağa üzərində Xarıbülbülün təsviri olan xalça hədiyyə edilib.

Профессору Азизу Санджару были вручены диплом и медаль почетного члена НАНА
3-го июня в Большом актовом зале Президиума Национальной академии наук Азербайджана состоялось специальное заседание Общего собрания НАНА, посвященное встрече с лауреатом Нобелевской премии, почетным членом НАНА, профессором Университета Северной Каролины (США) Азизом Санджаром.
В своем выступлении на мероприятии президент НАНА академик Иса Габиббейли сообщил, что на Общем собрании НАНА, которое состоялось 29-го ноября 2023 года, профессор Азиз Санджар был избран почетным членом НАНА.
Академик Иса Габиббейли вручил лауреату Нобелевской премии Азизу Санджару диплом и медаль почетного члена НАНА. Также гостю был преподнесен ковер с изображением цветка Харыбюльбюль.