Əziz Sancara AMEA-nın fəxri üzvü diplomu və medalı təqdim olunub
İyunun 3-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Rəyasət Heyətinin Böyük akt zalında Nobel mükafatı laureatı, AMEA-nın Fəxri üzvü, ABŞ Şimali Karolina Universitetinin professoru Əziz Sancarla görüşə həsr olunmuş AMEA-nın Ümumi yığıncağının Xüsusi iclası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli qeyd edib ki, 29 noyabr 2023-cü il tarixində AMEA-nın Ümumi yığıncağında professor Əziz Sancar AMEA-nın fəxri üzvü seçilib.
Akademik İsa Həbibbəyli AMEA-nın fəxri üzvü diplomunu və medalı Nobel mükafatı laureatı Əziz Sancara təqdim edib. Həmçinin qonağa üzərində Xarıbülbülün təsviri olan xalça hədiyyə edilib.

Professor Aziz Sancar was presented with an honorary member diploma and a medal of ANAS
A special meeting of the General Assembly of ANAS was held in a Big Assembly Hall of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences on May 3. The event was dedicated to the meeting with the Nobel Prize laureate, honorary member of ANAS, Professor of Biochemistry and Biophysics at the University of North Carolina, Aziz Sancar.
The president of ANAS, academician Isa Habibbeyli said that Professor Aziz Sancar was elected an honorary member of the Azerbaijan National Academy of Sciences at the General Meeting of ANAS held on November 29, 2023.
Academician Isa Habibbeyli presented an honorary member diploma and a medal of ANAS to Nobel Prize laureate Aziz Sancar. A carpet depicting the Khari Bulbul flower was also presented to the guest.