AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli Akademiya şəhərciyi ərazisində salınmış Nadir ağaclar parkına növbəti dəfə baxış keçirib.
Akademik İsa Həbibbəyli Nadir ağaclar parkında ölkəmizin iqlim şəraitinə uyğun əkilmiş ağacların cari vəziyyəti ilə maraqlanıb, onlara mütəmadi olaraq zəruri aqrotexniki qulluğun göstərilməsi ilə bağlı öz tapşırıqlarını verib.
Qeyd edək ki, ölkə başçısının 25 dekabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 2024-cü il Azərbaycan Respublikasında “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilib. Bu Sərəncamdan irəli gələrək AMEA-da silsilə tədbirlər, konfranslar, maarifləndirmə işləri, ağacəkmə aksiyaları həyata keçirilir və atılan addımların ilboyu davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.

Президент НАНА академик Иса Габиббейли в очередной раз посетил Парк редких деревьев, заложенный на территории Академического городка.
Академик Иса Габиббейли ознакомился с текущим состоянием деревьев, высаженных в Парке редких деревьев в соответствии с климатическими условиями страны, и дал свои поручения по осуществлению постоянного агротехнического ухода.
Отметим, что по Распоряжению главы государства от 25 декабря 2023 года текущий год объявлен в Азербайджанской Республике «Годом солидарности во имя зеленого мира». В соответствии с этим Распоряжением в НАНА реализуются различные мероприятия, проходят конференции, ведутся просветительские работы, проводятся акции по посадке деревьев, и все эти мероприятия будут реализовываться в течение всего года.