Əlyazmalar İnstitutunun nəşrləri X Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində nümayiş olunur
AR Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən X Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunun nəşrləri də nümayiş olunur.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası üçün ayrılmış xüsusi stenddə Əlyazmalar İnstitutunun ümumilikdə 30 kitabı sərgilənir ki, onların içərisində 20 monoqrafiya, institut materiallarının tərcümə və ya transfoneliterasiya olunmuş nüsxələri, o cümlədən “Məhəmməd Füzulinin anadan olmasının 530 illiyi” çərçivəsində işıq üzü görmüş yeni nəşrlər və materiallar öz əksini tapıb.
Qeyd edək ki, sərgini ziyarətçilərə Əlyazmalar İnstitutunun Kitabxana müdiri Briliant Hacıyeva, baş kitabxanaçısı Lalə Hüseynova və kitabxanaçısı Firuzə Həmidova təqdim edirlər.

The publications of the Institute of Manuscripts of ANAS named after Mahammad Fuzuli are on display at the 10th Baku International Book Fair held at the Baku Expo Center and organized by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
A total of 30 books from the Institute of Manuscripts are displayed at the special stand of the Azerbaijan National Academy of Sciences. This collection includes 20 monographs, various translated or transliterated copies of the institute's materials, as well as new publications and materials released within the “530th anniversary of Mahammad Fuzuli”.
It should be noted that the exhibition is presented to visitors by the head of the Library of the Institute of Manuscripts, Briliant Hajiyeva, the chief librarian, Lala Huseynova, and the librarian, Firuza Hamidova.