AMEA-nın Rəyasət Heyətinin qərarı Türk dünyasında maraqla qarşılanıb
Xəbər verdiyimiz kimi, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin qərarı ilə Akademiyanın Memarlıq və İncəsənət İnstitutunda daxili imkanlar hesabına Türk sənət tarixi və mədəni irsi şöbəsi yaradılıb.
Sözügedən xəbər Türkiyənin konyabakis “haberiniz.com”, “ankhaber”, “adanamasasi, “guvengazetesi”, “yesiligdir”, “gazetekars”, “tum1haber”, turkyolu.org”, “liderhaber”, “kastamonuguncel”, basinpress”, Şimali Kipr Türk Respublikasının “kibrishaberajans”ında geniş şəkildə işıqlandırılıb.
Xəbərlərdə AMEA-nın Rəyasət Heyətinin qərarının Türk dünyasının birliyinin möhkəmlənməsinə, mədəni inkişafının sürətlənməsinə töhfə verəcəyi vurğulanıb.

The decision of the Presidium of ANAS was met with interest in the Turkic world
As we reported, by the decision of the Presidium of ANAS, the Department of the Turkic History of Art and Cultural Heritage was established at the Institute of Architecture and Art of ANAS, by internal resources.
The news was widely covered by “haberiniz.com”, “ankhaber”, “adanamasasi”, “guvengazetesi”, “yesiligdir”, “gazetekars”, “tum1haber”, “liderhaber”, “kastamonuguncel” of Türkiye  and “kibrishaberajans” of the Turkish Republic of Northern Cyprus.
The news emphasized that the decision of the Presidium of ANAS would contribute to strengthening the unity of the Turkic world and accelerating its cultural development.