2016-cı il üçün Azərbaycan Respublikasının elm və ədəbiyyat sahələrində Dövlət Mükafatlarının verilməsi haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
27.05.2016 16:14
Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
2016-cı il üçün elm və ədəbiyyat sahələrində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatları aşağıdakı şəxslərə verilsin:

Order of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev on state awards in science and literature for 2016
27.05.2016 16:14
Based on the proposals from the Commission of the Republic of Azerbaijan on State Prizes in science, engineering, architecture, culture and the literature, and with Clause 23 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I hereby resolve:
To present state awards of the Republic of Azerbaijan in the field of science and literature for 2016 to the following persons:
In science
Ramiz Mahmud oglu Mammadov - for the monograph "The geography of the Azerbaijan Republic" in three volumes