2016-cı il üçün Azərbaycan Respublikasının elm və ədəbiyyat sahələrində Dövlət Mükafatlarının verilməsi haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı
27.05.2016 16:14
Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
2016-cı il üçün elm və ədəbiyyat sahələrində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatları aşağıdakı şəxslərə verilsin:

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики о предоставлении государственных премий Азербайджанской Республики в области науки и литературы за 2016 год
27.05.2016 16:14
На основании предложения Комиссии Азербайджанской Республики по государственным премиям в области науки, техники, архитектуры, культуры и литературы и руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
Предоставить государственные премии Азербайджанской Республики в области науки и литературы за 2016 год следующим лицам: