İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirilir
AMEA-nın bütün elmi müəssisələrinin doktorant və dissertantlarının fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirilir. Fəlsəfə fənnindən qəbul və doktorluq imtahanları AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 9 iyun 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) akademiya üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada test texnologiyaları əsasında keçirilir.
İmtahanların qəbulu məqsədilə yaradılmış komissiyanın sədri AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Əliyev, üzvləri – fəlsəfə üzrə elmlər doktorları Fərman İsmayılov, Əbülhəsən Abbasov, Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinin rəisi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov imtahanın gedişatı ilə yaxından tanış olublar.
İki gün davam edəcək imtahanlarda 100-dən çox doktorant və dissertantın iştirakı nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, şəffaflığın təmin olunması üçün imtahan prosesinə TİM-də quraşdırılmış video-müşahidə sistemi vasitəsilə nəzarət edilir.

Doctoral exams in philosophy of doctoral and PhD students of entire scientific ventures of Azerbaijan National Academy of Sciences are carried out. Admission and doctoral exams in philosophy is held under Order of ANAS President Academician Akif Alizadeh dated June 9, 2015, at the Training-Innovation Center (TIC) of the Institute of Information Technology of ANAS in a centralized way based on testing technologies.
Chairman of the Commission on Taking Exams is corresponding member of ANAS Bakhtiyar Aliyev, members – Doctors of Philosophy Farman Ismayilov, Abulhesen Abbasov, head of Science and Education Department of ANAS Presidium Administration Aminaga Sadigov got acquainted with the exam course.
Two day of exam is going to attend by 100 doctoral and PhD students.
Note that, TIC oversights the exam process through a system of video surveillance due to ensure transparency.