İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirilir
AMEA-nın bütün elmi müəssisələrinin doktorant və dissertantlarının fəlsəfə fənni üzrə doktorluq imtahanları keçirilir. Fəlsəfə fənnindən qəbul və doktorluq imtahanları AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 9 iyun 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) akademiya üzrə mərkəzləşdirilmiş qaydada test texnologiyaları əsasında keçirilir.
İmtahanların qəbulu məqsədilə yaradılmış komissiyanın sədri AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Əliyev, üzvləri – fəlsəfə üzrə elmlər doktorları Fərman İsmayılov, Əbülhəsən Abbasov, Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinin rəisi, AMEA-nın müxbir üzvü Əminağa Sadıqov imtahanın gedişatı ilə yaxından tanış olublar.
İki gün davam edəcək imtahanlarda 100-dən çox doktorant və dissertantın iştirakı nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, şəffaflığın təmin olunması üçün imtahan prosesinə TİM-də quraşdırılmış video-müşahidə sistemi vasitəsilə nəzarət edilir.

В Институте информационных технологий проходят докторские экзамены по философии
Состоятся докторские экзамены по философии докторантов и диссертантов всех научных учреждений Национальной академии наук Азербайджана. Согласно Распоряжению президента НАНА, академика Акифа Ализаде от 9 июня 2015 года приемные и докторские экзамены по философии проводятся в Учебно-инновационном центре (УИЦ) Института информационных технологий НАНА в централизованном порядке методом тестовых технологий.
Председатель экзаменационной комиссии, член-корреспондент НАНА Бахтияр Алиев и члены комиссии доктора философских наук Абульгасан Аббасов, Фарман Исмаилов, руководитель Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, доктор технических наук Аминага Садыхов ознакомились с ходом экзаменов.
В экзамене, который будет длиться 2 дня, примут участие 100 докторантов и диссертантов.
Отметим, что обеспечение прозрачности экзаменационного процесса контролируется посредством системы видео-наблюдения, установленной в УИЦ.