AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 20 aprel 2018-ci il tarixli “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən, Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda “Analiz və funksional analiz”, “Ehtimal nəzəriyyəsi”, “Diferensial tənliklər”, “Deformasiya olunan bərk cisim mexanikası”, “Maye, qaz və plazma mexanikası”, “Bütöv mühit mexanikası” ixtisas fənləri üzrə doktorluq imtahanı keçirilib.
İmtahanda institutun və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin, Bakı Mühəndislik Universitetinin, Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının, Bakı Dövlət Universitetinin doktorant və dissertantları iştirak ediblər.

Institute of Mathematics and Mechanics held doctoral examinations in the specialty subjects
In accordance with the decree of ANAS President, academician Akif Alizadeh "On the conduct of the summer examination session" of April 20, 2018 the Institute of Mathematics and Mechanics held doctoral examinations on the specialty "Analysis and functional analysis", "Probability theory", "Differential equations" "Mechanics of deformable solids", "Mechanics of a liquid, gas and plasma", "Mechanics of continuous medium".
Examinations were attended by doctoral students and dissertators of the Institute, Azerbaijan State University of Oil and Industry, Baku Engineering University, Azerbaijan State Maritime Academy and Baku State University.