10 iyul 2018-ci il tarixində saat 21:30-da AzTV kanalında "Elm və İnnovasiya" elmi-publisistik proqramının növbəti buraxılışı yayımlanacaq.
Veriliş 1970-1983-cü illərdə Elmlər Akademiyasının prezidenti olmuş, Azərbaycanda müasir fizikanın, xüsusilə, yarımkeçiricilər fizikası və texnikasının əsasını qoymuş, akademik Həsən Abdullayevin elmi, elmi-təşkilati və ictimai fəaliyyətinə həsr olunacaq.
Proqramın qonaqları AMEA-nın Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov və həmin institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinovdur.

On July 10, 2018, at 21:30, the next release of the Science and Innovation program will be broadcasted on AzTV channel.
The program is dedicated to academician Hassan Abdullayev, President of the Academy of Sciences in 1970-1983. He laid the foundations of modern physics, in particular, semiconductor physics and techniques in Azerbaijan.
Guests of the program are academician Nazim Mammadov, director of the Institute of Physics of ANAS and academician Javad Abdinov, deputy director on scientific affairs of the institute.