10 iyul 2018-ci il tarixində saat 21:30-da AzTV kanalında "Elm və İnnovasiya" elmi-publisistik proqramının növbəti buraxılışı yayımlanacaq.
Veriliş 1970-1983-cü illərdə Elmlər Akademiyasının prezidenti olmuş, Azərbaycanda müasir fizikanın, xüsusilə, yarımkeçiricilər fizikası və texnikasının əsasını qoymuş, akademik Həsən Abdullayevin elmi, elmi-təşkilati və ictimai fəaliyyətinə həsr olunacaq.
Proqramın qonaqları AMEA-nın Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov və həmin institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinovdur.

Сегодня будет показан очередной выпуск программы «Наука и инновация»
10 июля 2018 года в 21:30 по каналу AzTV будет транслироваться очередной выпуск программы «Наука и инновация». Программа была посвящена научной, научно-организационной и общественной деятельности академика Гасана Абдуллаева, являвшегося президентом Академии наук в 1970-1983 годах, заложившего основу современной физики, в частности, физики и техники полупроводников в Азербайджане.
Гости программы - директор Института физики  НАНА, академик Назим Мамедов и заместитель директора по научной работе института, академик Джавад Абдинов.