Azərbaycanlı alimlərin müəllifi olduğu kitab Rusiyada mükafata layiq görülüb
Yarmarka çərçivəsində 30 ölkənin 300-dən çox nəşriyyatının elm, təhsil, sorğu-ensiklopedik, uşaq ədəbiyyatına dair kitabları, monoqrafiya, dərslik, metodik vəsaitlər və məruzələri nümayiş olunub.
Sərgidə Naxçıvan Bölməsinin Təbii Ehtiyatlar İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Əliəddin Abbasov, müəssisənin Hidrogeologiya və mineral sular laboratoriyasının rəhbəri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Fizzə MəmmədovaCoğrafiya şöbəsinin kiçik elmi işçisi Qiyas Qurbanovun həmmüəllifi olduğu “Cəmiyyət və təbiətin qarşılıqlı əlaqəsində ekologiya və ətraf mühit” adlı kitab da nümayiş etdirilib. Bölmə əməkdaşlarının sözügedən kitabı elmin və təhsilin inkişafında əhəmiyyətinə görə, Təşkilat Komitəsinin “Qızıl medal” mükafatına layiq görülüb. Həmin nəşr Təbiətşünaslıq Akademiyasının ekspozisiyasında sərginin annotasiya olunan kataloquna salınıb və vəsaitin həmmüəllifləri sessiyada və sərgidə iştirak etmək üçün dəvət alıb.
Qeyd edək ki, kitabın mükafatı 9-13 oktyabr tarixlərində Rusiya Federasiyası Prezidentinin İşlər İdarəsində keçiriləcək Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyasının payız sessiyasında veriləcək. Sessiyada, həmçinin 38-ci beynəlxalq təhsil və elmi-metodik nəşrlərin sərgisi olacaq.

Book of Azerbaijani authors awarded a medal in Russia
The 31st Moscow International Book Fair held. More than 300 publishers from 30 countries of the world are represented at the fair, including scientific, educational, review encyclopedias, books on children's literature, monographs, textbooks, teaching aids and lectures.
The exhibition presented a book created under the co-authorship of the Director of the Institute of Natural Resources of the Nakhchivan Division, corresponding member Aliaddin Abbasov, head of the Laboratory of Hydrogeology and Mineral Waters, Ph.D. in Chemistry, Associate Professor Fizza Mamedova and Junior Researcher of the Department of Geography Giyas Gurbanov "Society and Ecology in Mutual Relations of Nature and the Environment". This book was awarded the Gold Medal of the Organizing Committee for the contribution and development of science. The publication was included in the annotated catalog of the Academy of Natural Sciences, and co-authors were invited to participate in the session and exhibition.
This book was awarded the Gold Medal of the Organizing Committee for the contribution and development of science. The publication was included in the annotated catalog of the Academy of Natural Sciences, and co-authors were invited to participate in the session and exhibition.
The award will be presented on October 9-13 at the Office of the President of the Russian Federation. 38 international educational and scientific-methodical publications will also take part in the session.