Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 3-cü bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2012-ci il 29 dekabr tarixli 800 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan 2020: gələcəyə baxış” İnkişaf Konsepsiyası”nın 7.2-ci bəndində nəzərdə tutulmuş müasir təhsil sisteminin formalaşdırılması istiqamətlərinə uyğun olaraq qərara alıram:
1. “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi:
2.1. Bu Sərəncamın 1-ci hissəsi ilə təsdiq edilmiş Dövlət Proqramında nəzərdə tutulan tədbirlərin həyata keçirilməsini əlaqələndirsin;
2.2. Dövlət Proqramının icrasının gedişi barədə ildə bir dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat versin.

Taking into account paragraph 3 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, In line with the direction of the formation of the modern education system as envisaged by Article 7.2 of the "Azerbaijan 2020: Vision to the Future" Development Concept, approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan of December 29, 2012, I decree:
1. To approve "State program on increasing the international competitiveness of higher education system in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023 years" (attached).
2. Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan:
2.1. To coordinate the implementation of the measures envisaged in the State Program approved by Part 1 of this Decree;
2.2. Inform the President of the Republic of Azerbaijan about the implementation of the State Program once a year.